Sami Er, Aday Adaylığını Açıkladı

AK Parti’den Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı Aday Adayı Sami Er, resmi başvurusunu yaptı.

Sami Er, Aday Adaylığını Açıkladı Malatya Siyaset

AK Parti İl Merkezi’nde resmi başvurusunun ardından açıklamada bulunan Er, kent yönetimi konusunda yüksek lisans yaptığını kaydederek, “Özel sektörde yönetim tecrübesi edindim. Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olarak görev yaptım. İstanbul’un ilçelerinde belediye başkan yardımcılıkları yaptım” dedi.

Belediyecilikte dünya vizyonunu öğrendiğini ifade eden Er, “Malatya ve Malatya halkına söz veriyorum. 1994 yılında başlayan ve İstanbul’da hizmetleriyle efsaneleşen Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan anlayışı, sevgi ve samimiyeti, milletimizin arzusu, takdiri ve teveccühü ile bu kez de bu ülke, bu ülkenin çocukları için bir efsaneye dönüştü. Bu anlayış 19 yıldır yerel yönetim bazında şehir şehir Türkiye’mizin dört bir yanında, milletimizle el ele, gönül gönüle yepyeni destanlar yazıyor. Belediyeciliği büyük değişimin başladığı İstanbul’da öğrenmiş, bu birikim ve tecrübenin kaynağını almış şanslı bir Malatyalıyım. Bu anlayış ve vizyonu edinmiş olduğum bilgi ve tecrübeyi; bana heyecan, bana insanımıza adanma duygusu veren, bana emek, hoşgörü ve sevgiyi veren sevgili güzel Malatya’mıza hizmet olarak ödemek arzusuyla ben ve ekibim Malatya büyükşehirin yönetimine talibiz” diye konuştu.

Er, dev projeleri hayata geçireceklerini kaydederek, “Ben ve ekibim Malatya ve Malatya halkına söz veriyoruz. Çok çalışacağız. Malatya halkının daha mutlu ve daha güzel bir Malatya’da yaşaması için gecemizi gündüzümüze katacağız. Yeni projeler gerçekleştireceğiz. Temiz, dürüst, ilkeli ve ciddi yönetim anlayışımızla dev projeleri hayata geçireceğiz ve yatırımları yeni bir heyecanla başlatacağız” ifadelerini kullandı.

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi ise, 1 Kasım’da aday adaylığı başvurularının sona ereceğini ifade ederek, “Sami Er kardeşimiz daha önce Malatya’da hizmet etmişti. Bu anlamda Malatya’nın yakından tanıdığı bir arkadaşımız. Eğer bu süreçte görev kendisine verilirse, Cenabı Allah’tan hayırlı hizmetler nasip etmesini niyaz ediyoruz. Çünkü Sami kardeşimiz yetenekli ve donanımlı arkadaşlarımızdan. AK Parti’ye müracaat eden bütün arkadaşlarımız kendilerinde yetenek ve bilgi birikimini gördükleri için Malatya’ya hizmet için müracaat ediyorlar.

Ve bu hizmeti de en iyi şekilde AK Parti bünyesi içerisinde yapacaklarına da eminim. Çünkü belediyeciliği Türkiye’de en iyi yapan, hizmeti en iyi yapan, insan odaklı çalışan AK Parti, Türkiye’de bir markadır. Gerçekten Malatya’ya hizmet noktasında düşüncesi ya da söyleyecek sözü olan arkadaşlarımızı da davet ediyoruz. Bu vesileyle 1 Kasım itibariyle AK Parti’de aday adaylığına başvuru süresi sona eriyor. Aynı zamanda meclis üyelikleri içinde başvuru sona eriyor” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 425
Bu Ay : 4791
Toplam : 4791

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom