Yapılacak Olan Caminin Tabelası Asıldı

Malatya’da yapılacak olan en büyük caminin tabelası asılırken, proje konusunda Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşüleceği belirtildi.

Yapılacak Olan Caminin Tabelası Asıldı Malatya Haber

Malatya Belediyesi yanında, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk’un yaptıracağı Mehmet Kavuk Camisi için Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Görmez ile de görüşüldüğü ve Görmez’in projeye olur verdiği bildirildi.
Mehmet Kavuk, “Mehmet Kavuk Camisi için Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ile de görüştük ve kendisinin oluru alındı. Şimdi Sayın Görmez aracılığıyla Başbakanımızdan randevu alıp, projeleri hakkında çekincelerini alarak istişarelerde bulunacağız” dedi.

Bu arada, 10 dönümlük alanın çevrilmesinden sonra tabela da asılarak mimari projenin Nevzat Sayın, mekanik proje Bahri Türkmen ve elektrik proje olarak da Kemal Ovacık yazıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 21 Eylül 2013 tarihinde Malatya ziyaretinde büyük cami konusu Erdoğan’a iletildiği Başbakan Erdoğan’ın proje konusunda çekincelerini ilettiği, bu nedenle proje konusunda Başbakan’dan randevu alınıp görüşülmesi planlanmıştı.

10 dönümlük alana yapılacak ve aynı anda 6 bin kişinin namaz kılabileceği Malatya’nın en büyük camisi olacak Mehmet Kavuk Camisi’nin Selçuklu mimarisine göre projelendirildiği, kubbesinin olmayacağı ve 4 adet minaresinin olacağı belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 91
Bu Ay : 4457
Toplam : 4457

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom