Beldenin 100 Yılını Planladık

Bostanbaşı Belediye Başkanı Hasan Aydoğan, beldenin imarını yaparken, büyükşehre uygun, beldenin 100 yılını düşünerek planlama yaptıklarını söyledi.

Beldenin 100 Yılını Planladık Malatya Haber

Malatya’nın Yeşilyurt İlçesi Bostanbaşı Beldesi Belediye Başkanı Hasan Aydoğan, büyükşehir ile birlikte beldelik statüsünün kaldırılıp Yeşilyurt merkez ilçeye bağlı mahalle olacağını hatırlatarak, Bostanbaşı’nda 4,5 yılda yaptıkları imar uygulamaları hakkında bilgi verdi.

Aydoğan, “Şehir planı önemlidir. Plansız ve çarpık yapılaşmanın ne olduğunu herkes biliyor artık. 2009’da göreve geldiğimizde ilk işimiz, buraya şehir planı yapmak oldu. Türkiye’de ilk 3’e girmiş firma ile çalıştık. Beldeler şehrin önünü tıkayan değil, açan olması mantığı ile yola çıktık. Dolayısıyla, planlarımızı yaparken, büyük şehre uygun yaptık. Uzman ve bilirkişiler, Malatya Belediyesi ve Yakınca’nın planına da bakıp, Bostanbaşı’na imar planı uygulandı. Yeni imar planı yaparken, yeşili ve tabiatı da korumamız gerektiği mantığı ile yola çıktık.

Bostanbaşı’nın üst kısmını yeşil alan olarak bıraktık. İmar planı yaparken hem konut alanlarını hem de sosyal alanları da düşündük. İnsanlar bir yerde yaşarken, spor ve yürüyüş yapacak, yeşil alanı olacak ve aynı zamanda konutta oturacak” ifadelerini kullandı.

Yol açarken de cetvel planı uyguladıklarına dikkat çeken Aydoğan, “Gerek Yeşilyurt Adıyaman yolu ve gerekse Fahri Kayahan ve Tecde bölgesinden gelen yolu beldemizle birleştirip, cetvel gibi açılmış yollar oluşturduk. Yol açarken vatandaşlarla istişare ettik, ikna yoluna gittik ve çok fazla mahkemeler önümüze çıkmadan yolları açtık” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 239
Bu Ay : 6219
Toplam : 6219

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom