Suriye'de Kurban Organizasyonu

Malatya’dan Suriye’ye gidilerek kurban organizasyonu düzenlendi.

Suriye'de Kurban Organizasyonu Malatya Haber

Kurban organizasyonu ile ilgili bilgi veren Anadolu Platformu Suriye Yardım Koordinatörü Mahmut Kaçmazer, “İyilik Der’in düzenlediği kurban organizasyonu ile Anadolu’nun farklı bölgelerinden toplanan 125 kurbanı Suriye’nin 9 şehrinde kurulan kurban kesim yerlerinde keserek Suriyeli sivil toplum kuruluşlarına teslim edildi” dedi.
Kurban organizasyonuna Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer, İyilik-Der Gönüllüleri İrfan İncik, Münir Altunkaya, Mehmet Yel, Yüksel Karakaya, İrfan Adıyamanlı ve Suriyeli Rehber Cemal Mustafa katıldı.
Mahmut Kaçmazer, İyilik-Der olarak düzenledikleri kurban organizasyonu ile kesilen kurbanları sivil toplum kuruluşları aracılığı ile dağıttıklarını ifade ederek, bu şekilde Suriye’deki Sivil Toplum çalışmalarının ülkemizdeki gibi güçlenmesini amaçladıklarını dile getirdi.

Kaçmazer, “Dernek olarak bölgemizde devam eden savaşa, açlığa, yokluğa, yoksulluğa kayıtsız kalamazdık. Değişik zamanlarda yaptığımız gıda yardımının yanı sıra Anadolu insanının bizlere emanet ettiği 125 kurbanı da Suriye’nin 9 şehrinde keserek halklarımız arasındaki kardeşliği pekiştirmeye çalıştık. Kurban kesim yerlerine bizzat şahitlik ettik ve dağıtımlarını da yerinde gördük” açıklamasını yaptı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 1006
Bu Ay : 2588
Toplam : 2588

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom