Avrupa'nın Buna İhtiyacı Var

Gladbeck Türkiyem Camii Derneği Başkanı Nadir Kahraman hafta sonları Türkiyem Camii´ne kızlı erkekli yaklaşık üç yüz öğrencinin geldiğini ve Kur´an-ı Kerim dersi aldıklarını söyledi.

Avrupa'nın Buna İhtiyacı Var Dünya

Almanya'nın Gladbeck şehrindeki üç yüze yakın Türk öğrenci camilerde Kur´an-ı Kerim öğreniyor. 

Almanya´nın Gladbeck şehrinde bulunan Gladbeck Türkiyem Camii´nde Türk gençlerine Kur´an-ı Kerim dersi veriliyor. Hafta içi okullarda öğrenimlerini devam ettiren gençler hafta sonları da cami de Kur´an-ı Kerim öğreniyor. Her yaş grubuna göre Kur´an-ı Kerim öğrenme programlarının yapıldığı camide gençler hem kaynaşıyor hem de dini vecibelerini yerine getiriyor.

Gladbeck Türkiyem Camii Derneği Başkanı Nadir Kahraman hafta sonları Türkiyem Camii´ne kızlı erkekli yaklaşık üç yüz öğrencinin geldiğini ve Kur´an-ı Kerim dersi aldıklarını söyledi. Kahraman, bu vesileyle gençlerin kendi aralarında birlik ve beraberlik sağladıklarının altını çizerek gençlerin İslam dininin gereklerini yerine getirdiklerini söyledi. Kahraman ayrıca Kur´an-ı Kerim dersi dışında erkek ve kız öğrencilere ayrı gruplar halinde sohbet programlarının da olduğunu belirtti.

UETD (Avrupalı Türk Demokratlar Birliği) Gladbeck Başkanı Necati Duman, cami dernekleri başkanlarıyla zaman zaman bir araya gelerek Gladbeck´teki Türk gençlerinin eğitimi konusunda fikir alış verişinde bulunduklarını söyledi. Camilerdeki bu tür eğitimlerin gençlerin dini vecibelerini yerine getirmeleri acısından önemli olduğuna değinen Duman, Almanya´ya gelen birinci nesil ile üçüncü nesil arasındaki köprüyü sağlam tutabilmek için bu tür faaliyetlerin önemli olduğunu söyledi.
Gladbeck Türkiyem Camii Derneği Başkanı Nadir Kahraman ve UETD Gladbeck Başkanı Necati Duman daha sonra kız öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 542
Bu Ay : 7688
Toplam : 7688

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom