Şahin, Yeni Hastanede İnceleme Yaptı

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Devlet Hastanesini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Şahin, Yeni Hastanede İnceleme Yaptı Malatya Haber

Yeni yapılan Malatya Devlet Hastanesini gezerek, hastane hakkında bilgiler alan Şahin, hasta ve hasta yakınlarıyla da görüştü.
Ziyaret sonrası gazetecilere açıklamada bulunan AK Parti Malatya Milletvekili Şahin, “İki hastanemizden oluşan bütün birimlerimizi bu hastanemizde topladık. Bunun bize birçok artısı oldu. Daha geniş hekim kadrosuyla çalışmaktayız. Bugüne kadar yapılan en iyi hizmetlerden bir tanesi oldu. Sağlık alanında 2012-2013 yılları içerisinde yaklaşık 200 milyon TL’lik bir yatırımı Malatya’mızda gerçekleştirdik. Bunun içerisinde 95 milyon TL’lik kısım Malatya Devlet Hastanesine verildi” dedi.

Şahin, vatandaşların daha nitelikli sağlık hizmeti almasını amaçladıklarını kaydederek, şunları söyledi:
“Eski devlet hastanesi dediğimiz 2. Ordu’nun yanındaki devlet hastanesinde polikliniklerin olması noktasında bizim zaten bir düşüncemiz vardı. Daha önce başhekimlik binası olarak hizmet veren binada, 40’tan fazla hekim arkadaşımız poliklinik hizmeti verecek. Tam donanımlı bir hastanedeki poliklinik hizmetleri verilecek, yalnızca yatağı eksik. Yataklı olan hastalarda Malatya Devlet Hastanesine sevk edilebilir. Amacımız şehrin her köşesinde insanlarımızın daha nitelikli bir şekilde sağlık hizmetlerinden faydalanmasını sağlamaktır.”

Malatya’ya yakışır bir hastane yapıldığını ifade eden Şahin, “Sağlıkta dönüşüm programı çerçevesinde çok büyük hizmetler yaptık. Bunları yaparken aile sağlığı hekimliği ile birlikte daha önce bütün hekimlerimizin muayenehaneleri varken, şuanda bütün insanlarımız aile hekimliği noktasında bireye hitap eden merkezlerimiz var. Artık o konuda insanlarımızın biraz daha müşteri memnuniyeti alınarak hizmetlerini vermeye çalışıyorlar. Daha önce verilen sağlık hizmetlerini vatandaşlarımız çok iyi biliyor. İlaç kuyruklarını iyi biliyoruz. Genel sağlık sigortası kapsamında çok ciddi çalışmalar yaptık. Bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmaların tümü hep insan odaklı olmuştur. İnsanlarımız bizden neyi beklemişler ise bizde bunları bir bir yerine getirmeye gayret gösterdik. Bu anlamda Malatya’mıza yakışan bir hastane olmuş” diye konuştu.

Şahin, sağlıkta önemli düzenlemeler yaptıklarına dikkat çekerek, “Hemen karşımızda bulunan SSK hastanelerini Sağlık Bakanlığına bağladığımız zaman feveran etmeye başladılar. Onların dönemindeki SSK’nın ne hal içerisinde olduğunu biliyorsunuz. Yani hastanelerde insanlarımızın hizmet alma noktasında, artı bir ilacı almak için bile günlerce kuyrukta beklediklerini, kuyrukta canlarını verdiklerini biliyoruz. Bizim yapmış olduğumuz her düzenleme gerçekten insanlarımızın belki biraz külfetleri olmuştur ama her nimetin bir külfeti olur. Sonuç itibariyle insanlarımızın memnuniyetini esas almış olduğumuz çalışmalardır” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 685
Bu Ay : 5879
Toplam : 5879

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom