Ayaydın, İstanbul'da Aday Adayı Oldu

Malatya’nın Pütürge ilçesinde 2 dönem üst üste Belediye Başkanlığı görevini yürüten Dr. Necdet Ayaydın, yeni dönemde İstanbul-Avcılar Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.

Ayaydın, İstanbul'da Aday Adayı Oldu Malatya Siyaset

Pütürge Belediye Başkanı Necdet Ayaydın, Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısında, 2 dönemden beri yapmış olduğu Pütürge Belediye Başkanlığı için yeni dönemde aday olmayacağını açıklayarak, yeni dönem için İstanbul’un Avcılar ilçesinde yine CHP’den Belediye Başkanlığı aday adayı olduğunu belirtti.
Pütürge ilçesinde 10 yıldan beri yapılan hizmetlerin bir çok büyükşehir ve il belediyesinden daha fazla olduğunu söyleyen Ayaydın, Pütürge’deki hizmet dönemini düzenleyecekleri Hizmet Festivali ile sonlandıracağını kaydetti.
Pütürge ilçesinde 16 Ekim günü toplu açılış töreni düzenleyerek final yapacağını belirten Ayaydın, “10 yıl içerisinde rutin belediye hizmetleri dışında yaptığımız büyük çalışmalar şunlardır;

400 bin metrekare kilitli parke yapımı, 50 bin metre altyapı su ve kanalizasyon yenilenmesi, elektrik ve telefon kablolarının tamamen yer altına alınması, Pütürge-Malatya Karayolu’nun Pütürge çıkışı 17 kilometrelik kısmı altyapısını tamamen yaparak asfalt yapımına hazır hale getirmek, 30 bin metrekare taş duvar yapımı, ilçelinin çeşitli bölgelerine 2 bin adet büyük ağaç dikimi, 5 bin adet fidan dikimi, 2 adet büyük ve görsel park, 6 adet muhtelif yerlere park, İlçenin çeşitli yerlerine 36 adet çeşme. Bir ilçede ne yapılacaksa biz kazmayı verdik. Harabe haline gelen Pütürge’ni her tarafını kazdık. 10 yıl içerisinde Pütürgelilere yakışır bir ilçe haline getirdik. Hizmetleri belediye bütçesinden yapmadık, hemşerilerimin ve kendi çevremin desteği ile bu hizmetleri yaptık. Türkiye’ye örnek bir ilçe haline getirdik. Hizmetleri bitirince yapacağımız hizmetlerin yüzde 99’unu bitirdik. Bütün altyapı hizmetleri bitmiş bir ilçeyi hazır hale getirdik” dedi.

Ayaydın, “Artık Malatya ve Pütürge’de siyasete noktayı koyuyorum. Çünkü benim Pütürge’de yapacağımız işler bitti. Pütürge’de belediye başkanlığı yapmam bize hizmet açısında hiçbir şey kazandırmayacağı için görevi bırakacağız. İstanbul, Avcılar’da belediye başkanlığı için aday adayı oldum. Oradaki hemşerilerimin parti gözetmeksizin bize desteği var” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 285
Bu Ay : 5479
Toplam : 5479

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom