10 Ekim Türkiye Gündemi

10 Ekim 2013 Türkiye Gündemi

10 Ekim Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül'ün programı
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 11.00’de TÜBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Cılız ve beraberindeki heyeti Tarabya Köşkü’nde kabul edecek.

TBMM Başkanı Çiçek'in programı 
- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saat 11.15’te Moğolistan Meclis Başkanı Zandaakhuu Enkhbold ile görüşecek, saat 19.30’da Enkhbold onuruna akşam yemeği verecek.

Başbakan Erdoğan'ın programı
- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 11.00’de Güney Kore Ulusal Meclis Başkanı Kang Chang-Hee ile görüşecek, saat 12.30’da Fransa Sanayi ve Kalkınma Bakanı Arnaud Montebourg’u kabul edecek, saat 14.00’te Makedonya Türk Demokratik Parti Genel Başkanı Kenan Hasip ve Makedonya Devlet Bakanı Hadi Nezir’i kabul edecek, saat 15.30’da Moğolistan Meclis Başkanı Zandaakhuu Enkhbold ile Görüşecek, saat 16.45’te İsveç Dışişleri Bakanı Carl Bildt’i kabul edecek.

TBMM gündemi 
- TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, saat 10.00’da Yakut Danimarka Parlamento Heyeti’ni kabul edecek.
- CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, saat 10.30’da basın toplantısı düzenleyecek.
- TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, saat 10.50’da Danimarka Parlamento Heyeti ile görüşecek.
- CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, saat 11.00’da basın toplantısı düzenleyecek.
- Toplumsal Barış Yollarının Araştırılması ve Çözüm Sürecinin Değerlendirilmesi Araştırma Komisyonu, saat 11.00’da toplanacak.
- CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, saat 11.30’da basın toplantısı düzenleyecek.
- AK Parti Samsun Milletvekili Çağatay Kılıç, saat 11.45’da Danimarka Parlamento Heyeti ile görüşecek.
- CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, saat 12.00’da basın toplantısı düzenleyecek.
- CHP Bursa Milletvekili İlhan Demiröz, saat 12.30’da basın toplantısı düzenleyecek.
- BDP Muş Milletvekili Demir Çelik, saat 13.00’da basın toplantısı düzenleyecek.
- CHP Milletvekilleri Süheyl Batum, Dilek Akagün Yılmaz ve Birgül Ayman Güler, saat 13.30’da basın toplantısı düzenleyecek.
- CHP Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş, saat 14.00’da basın toplantısı düzenleyecek.
- MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, saat 14.00’da Türk Maden İşçileri Sendikası Yatağan ve Havarisi Şubesi Başkanı Süleyman Girgin ve beraberindeki heyeti kabul edecek.
- CHP Milletvekilleri Faruk Loğoğlu, İlhan Demiröz ve Levent Kuşoğlu, saat 14.20’da Danimarka Parlamento Heyeti ile görüşecek.
- MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, saat 15.20’da Danimarka Parlamento Heyeti ile görüşecek.
- BDP Van Milletvekili Nazmi Gür, saat 16.20’da Danimarka Parlamento Heyeti ile görüşecek.

Başbakan yardımcıları ve bakanların programları
- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, saat 10.30’da Fransa Sanayi ve Kalkınma Bakanı Arnaud Montebourg ile görüşecek.
- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, saat 13.00’te Balıkesirliler Günü açılışına katılacak.
- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, saat 14.00’te Fransa Sanayi ve Kalkınma Bakanı Arnaud Montebourg ile görüşecek.
- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, saat 10.00’da Haliç Kongre Merkezi’nde 2013 Yılı Comenius Okul Ortaklıkları Projeleri Açılış Toplantısı’na katılacak, saat 19.00’da Mecidiyeköy Kültür Merkezi’nde AK Parti Siyaset Akademisi'nde "Deneyim ve Vizyon Paylaşımı” konulu derse katılarak bir konuşma yapacak.
- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, saat 10.00’da Haliç Kongre Merkezi’nde, 2013 Comenius Okul Ortaklıkları Projeleri Açılış Toplantısı’na katılacak, saat 13.00’te Kağıthane Belediyesi tarafından yapılan Nef İlköğretim Okulu’nun açılış törenine katılacak.
- Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanı M.Mehdi Eker, saat 10.30’da İstanbul Cevahir Otel Kongre Merkezi’nde “Dünya Gıda Günü” etkinliğine katılacak.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- Aralarında Mehmet Haberal’ın da bulunduğu bir grup CHP Milletvekili, saat 10.00’da Sincan Cezaevi’nde bulunan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay ve MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan’ı ziyaret edecek.
- CHP, İP ve DSP ile birlikte aralarında çeşitli örgüt ve sendikaların da bulunduğu çeşitli kuruluşlar, saat 11.00’de Cumhuriyet’in 90. yıl dönümünde yapılacak etkinlik ve kutlamalar için ortak programlarını açıklayacak.
- Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz, saat 14.00’te ABD Büyükelçiliği Siyasi Bölüm İç Siyasi Gelişmeler Bölüm Şefi Cassandra Carraway ile görüşecek.
- Türkiye İstatistik Kurumu, saat 10.00’da “Sağlık Harcama İstatistikleri, 2009-2012” haber bültenini yayımlayacak.
- Ankara Strateji Enstitüsü, “Sudan ve Bölgesel Sorunlar” başlıklı bir toplantı düzenleyecek.
- Genç Memur Sen Ankara İl Başkanı Ali Yaz, saat 12.15’te “Tabia Platformu” adına basın açıklaması yapacak.
- Ankara’nın Başkent oluşunun 90. yılı etkinlikleri kapsamında Ankaralılar ve Ankara’yı Tanıtma Vakfı’nın düzenlediği, Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu 2013-2014 Sanat Sezonu Açılış Konseri saat 19.30’da Resim ve Heykel Müzesi Konser Salonu’nda gerçekleşecek.
- Ankara Tabip Odası’nın düzenlediği “Değişen Hasta Hekim İlişkisi” konulu kısa film yarışmasının ödül töreni, saat 19.00’da Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.
- TOBAV Genel Başkanı Tamer Levent, saat 14.00’te başlayacak olan “Ankara Kültür ve Sanat” oturumunda konuşma gerçekleştirecek.
- Hazar Strateji Enstiitüsü (HASEN) tarafından saat 10.00’da Hilton Otel’de, Hazar Bölgesi’nin Hazar Bölgesi doğal gazının Avrupa’ya naklinin gerçekleşeceği Trans Anadolu Boru Hattı (TANAP) ve Trans Adriyatik Boru Hattı (TAP) ile bölgenin enerji geleceğine ilişkin bir basın toplantısı düzenlenecek.
- Rabia platformu üyeleri, saat 12.00’de, Saraçhane Parkı’nda Mısır’daki darbeyi protesto etmek için “Gençler Darbeye Direniyor” adlı bir yürüyüş düzenleyecek.
- Özgür- Der üyeleri, saat 12.00’de, Mavi Marmara Davası’na destek için Çağlayan Adliyesi önünde bir basın açıklaması yapacak.
- Halkevleri Eğitim Hakkı Meclisi, saat 12.00’de Kanarya İlköğretim Okulu önünde geçtiğimiz günlerde okulda hayatını kaybeden Ahmet Şahin’in ölümüne ilişkin basın açıklaması yapacak.
- Halkın Demokratik Kongresi üyeleri, saat 12.00’de Gülsuyu’ndaki olaylara ilişkin gözaltına alınanların Çağlayan Adliyesi'ne sevk edilmesinin ardından adliye önünde bir açıklama yapacak.
- Beylikdüzü Belediyesi saat 12.30’da Volvo Kavşağı, Kurbanlık Satış Yeri ve Kesim Alanı’nda Kurban Kesim Tatbikatı yapacak.
- AK Parti’den Eyüp Belediyesi’ne aday adaylığını açıklayacak olan Alaattin Temiz, saat 12.30-13.00 arası mehter takımı eşliğinde Sütlüce’deki AK Parti binasına gelecek.
- MHP İstanbul eski il başkanlarından Recep Haşatlı’nın şehit edilişinin 35. yılı nedeniyle saat 15.30’da Merkezefendi Mezarlığı’nda tören başlayacak ve akabinde Mevlid-i Şerif okunacak.
- Oyuncular Sendikası üyelerine, saat 11.00’da Harrington Hotel’de ‘İmaj Hakları, Telif hakları ve Sözleşmeler’ konulu bilgilendirme toplantısı düzenleyecek. 
- İHH Antalya temsilciliği, Mavi Marmara gemisi yıl dönümünde, kapalıyol havuz başında saat 13.30’da basın açıklaması yapacak.
- EXPO 2016 Antalya Ajansı 4. Olağan Konsey Toplantısı, Falez Otel Aspendos Salonu’nda saat 14.00’da gerçekleşecek.
- Bursa’nın UNESCO Dünya Miras Listesine adaylığı için Uluslararası Anıtlar ve Sitler Konseyi (ICOMOS) Teknik Değerlendirme Heyeti, saat 10.00’da Vali Vekili M. Vedat Müftüoğlu'nu ziyaret edecek.

SPOR GÜNDEMİ
---------------------------
- A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, yarın oynanacak Estonya maçı öncesinde bugün saat 18.30’da A Le Coq Arena-Tallin’de basın toplantısı düzenleyecek. Ay-yıldızlı takım, son antrenmanını ise saat 19.00’da gerçekleştirecek.
- Beşiktaş, milli maçlar nedeniyle verilen arada Hajduk Split ile Hırvatistan’da özel maç yapacak. 
- Fenerbahçe Kulübü’nün “Kurumsallık ve Sürdürebilirlik” başlıklı oturumu, saat 10.30’da, Faruk Ilgaz Tesisleri Fenerbahçe Adası’nda gerçekleşecek. 
- Galatasaray, DÇ.Karabükspor maçı hazırlıklarını sürdürecek. 
- Fenerbahçe, K.Erciyes maçı hazırlıklarını sürdürecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 834
Bu Ay : 2363
Toplam : 2363

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom