İl Genel Meclisi Ekim Ayı Toplantısı

İl Genel Meclisi, Malatya’nın başlıklar halinde belirleyeceği sorunları ele alıp, temenni kararı alarak ilgili yerlere sunacak.

İl Genel Meclisi Ekim Ayı Toplantısı Malatya Siyaset

İl Genel Meclisi’nin Ekim ayı son toplantısı İl Özel İdaresi Salonu’nda Nacı Şavata’nın başkanlığında gerçekleştirildi.
Gündem gereği, kalan hizmetlerin biran önce tamamlanması için İl Özel İdaresi’ne İller Bankası kanalıyla 20 milyon TL, başka bankalar kanalıyla da 5 milyon TL olmak üzere toplam 25 milyon TL kredi kullanılması konusunda İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya’ya yetki verilmesi konusundaki Vali Vasip Şahin’in teklifi kabul edildi.

Toplantıda ayrıca, merkez Yaprakıpınar Köyü’ne vurulan içme suyu sondajından sonra içme suyu şebekesi yapımı teklifi komisyonda görüşülmek üzere havale edildi.

Doğanşehir ilçesi Esenlik Mahallesi’ndeki ilkokulun hangi aşamada olduğunun araştırılması için verilen önerge komisyonda görüşülmek üzere havale edildi.

Hekimhan İlçesi Deveci Köyü eski köy yolunun İl Özel İdaresi yol ağına alınması için yapılan teklif, ilgili komisyonda görüşülmek üzere havale edildi.

Köylerde iletişim teknolojileri altyapı kablo çekimi sırasında yolların tahrip olduğu, bu şirketin tahrip edilen yolların onarılması için yatırdığı paranın yol yapımı dışında kullanılmaması konusu da görüşler dile getirildi.

Toplantı sonunda konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata; eğitim, komşuluk ilişkileri ve Malatya’da konteynır kentte barındırılan Suriyeli mültecilerin sosyal, ekonomik, sağlık ve eğitim sorunlarının incelenip rapora bağlanması için ilgili komisyonlara görev verdi. Komisyonların hazırlayacağı rapor temenni şeklinde ilgili ve yetkililere iletilecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 21
Bu Ay : 7658
Toplam : 7658

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom