İmar planı halka anlatıldı!

Malatya'nın Battalgazi ilçesinde yürütülen "Battalgazi Koruma Amaçlı İmar Planı" hakkında vatandaşlar bilgilendirildi.

İmar planı halka anlatıldı! Malatya İlçe

Malatya Battalgazi Belediyesi Nikah Salonu'nda gerçekleşen toplantıya Malatya Kültür ve Turizm İl Müdürü Derviş Özbay, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, bakanlık temsilcileri, görevliler ve vatandaşlar katıldılar.
Toplantının açılışında konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, "Ecdadımızın bize bıraktığı eserleri gelecek kuşaklara aktarılması konusunda bizimde sorumluluğumuz var. Biz göreve geldiğimiz de Battalgazi'de ki Tarihi Eserleri Yaptırma ve Restorasyon Derneği'ni kurduk. Battalgazi'de 33 eserin ayağa kaldırılmasını amaçlıyorduk. Bu amaca bütün bahtiyarlıkla ifade edebilirim ki, ulaştık. Kültür ve Turizm Bakanlığının uhdesinde olan 2 bin 850 metre uzunluğundaki surların yapımı içinde
başlattığımız çalışma sonucunda temel atılarak restorasyon başlatıldı. Battalgazi ilçesini geçtiğimiz hafta ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'a sorunlarla ilgili gereken bilgiler verildi. Koruma Amaçlı İmar Planı ihale edilerek, ilgili firma çalışmalarına başlandı. Battalgazi Belediyesi olarak amacımız, insanların mağdur edilmeden tarihi eserlerimizi ayakta tutmaktır. Ortak bir yol içinde imar planını gerçekleştireceğiz. Yeni yaklaşım içinde etkileşim alanı geniş tutulmuştur.
Vatandaşlarımıza gereken bilgi ve dokümanlar verilecektir" dedi.
Kültür ve Turizm İl Müdürü Derviş Özbay'da, "Amacımız burada kültür varlığımız korumak ve ayağa kaldırmaktır. Bunu yaparken de vatandaşlarımıza zarar vermek istemiyoruz" şeklinde konuştu.
Açılış konuşmalarının ardından katılımcılara Koruma Amaçlı İmar Planı hakkında bilgiler verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 927
Bu Ay : 1445
Toplam : 1445

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom