Belediye Meclis Toplantısı

Malatya Belediyesi’nin İller Bankası’ndan kredi kullanılması ile ilgili Belediye Başkanı’na yetki verildi.

Belediye Meclis Toplantısı Malatya Haber

Malatya Belediye Meclisi Ekim Ayı olağan toplantısı, Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Meclis Başkan Vekili Mehmet Şehitoğlu Başkanlık etti.

Gündem maddeleri arasında yer alan 2014 mali yılı belediye bütçesi ile 2014 mali yılı belediye ücret tarifeleri, Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Gündemde bulunan Malatya Belediyesi İmar Uygulamalarına İlişkin Yönetmelik Taslağı hakkında Hukuk İhtisas Komisyonunun raporu ile Orduzu Pınarbaşı Milli Park Çevre Yolu girişi ve Dede Korkut Parkı çevre yolu kavşak düzenlemelerinin imar planına işlenmesi ile ilgili İmar Komisyonu’nun raporu ise bir sonraki meclis toplantısında görüşülmek üzere ertelendi.

Meclis Toplantısı’nda ayrıca, S Plaka tahsis harç ücretlerinin S plaka Yönetmeliğinde belirtilen minibüs ve otobüs tanımlamalarına göre koltuk sayıları 16 + 1 olan araçlardan 13 bin TL, 16 + 1 üstü araçlardan ise 17 bin TL olarak 6495 sayılı Karayolları Trafik Kanununa göre düzenlenmesi kabul edildi.

Gündem maddeleri arasında bulunan mahalle isimlerinin değiştirilmesi ile ilgili madde görüşülerek; Beydağı Mahallesinin isminin Merkez Beydağı Mahallesi, Fatih Mahallesi isminin de Merkez Fatih Mahallesi olarak değiştirilmesine karar verildi.

Yenihamam Mahallesi’nde bulunan ve Malatya Belediyesi tarafından restorasyonu yapılan Eski Şire Pazarı bitişiğinde bulunan iş hanında yer alan bağımsız iki bölümün sosyal amaçlı kullanılmak üzere satın alınması için Encümene yetki verildi.

Ayrıca, Yaka Mahallesi’nde bulunan ve mülkiyeti Malatya Belediyesi’ne ait olan parsellerin peyzaj ve fidancılık hizmet gruplarına 10 yıllığına kiraya verilmesi maddesi de görüşülerek kabul edilirken, eski Doğu Garajı’nın idare merkezi olarak kullanılmak üzere Malatya Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne tahsis edilmesi kabul edildi.
Gündem maddelerine ilave edilen İller Bankası’ndan kredi kullanılması ile ilgili Belediye Başkanı’na yetki verilmesi konusu da görüşülerek kabul edildi.

Gündemde bulunan imar maddelerini de görüşen Belediye Meclisi, bazı maddeleri karara bağlarken, bazı maddeleri de imar komisyonuna havale etti.

Malatya Belediye Meclisi Kasım Ayı toplantısını, 6 Kasım 2013 Çarşamba günü saat 14.00’da gerçekleştirecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 89
Bu Ay : 15137
Toplam : 15137

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom