Sosyal Medya Uzağı Yakın Ediyor

Malatya İnönü Üniversitesi (İÜ) İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selma Karatepe, sosyal medyanın gücünün kesinlikle yadsınamayacağını belirtti.

Sosyal Medya Uzağı Yakın Ediyor Malatya Eğitim

Malatya İnönü Üniversitesi (İÜ) İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selma Karatepe, sosyal medyanın gücünün kesinlikle yadsınamayacağını, ancak uzakları yakın ederken, yanımızdakilerle diyalog noktasında eksiklikler yaşanmaması gerektiğini söyledi.

İÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Karatepe, Radyo Kampusu'nda İnanç Kara Ölmeztoprak'ın hazırlayıp canlı yayında sunduğu Panorama Programı’na katıldı.

Yüz yüze iletişimin, gelişen teknolojiye rağmen en etkili iletişim metodu olduğunu ifade eden Prof. Dr. Karatepe, sosyal medyanın gücünün kesinlikle yadsınamayacağını ancak uzakları yakın ederken, yanımızdakilerle diyalog noktasında eksiklikler yaşanmaması gerektiğini belirtti.

İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin 2010 yılında kurulduğunu, 2011-2012 eğitim öğretim yılında öğrenci almaya başladığını açıklayan Karatepe, ilk etapta 31 öğrencinin lisans eğitimi için alındığını, 2. yıl açılan ikinci öğretim programı ile bu sayının arttığını ve uzaktan eğitim programının da eklenmesi ile bu yıl itibari ile yaklaşık 300 öğrenci ile devam edildiğini aktardı.

İletişim Fakültesi’nde gazetecilik, radyo televizyon ve sinema, halkla ilişkiler ve tanıtım bölümlerinin mevcut olduğunu ancak sadece halkla ilişkiler ve tanıtım bölümünün aktif olarak eğitim verdiğini dile getiren Prof. Dr. Karatepe, bölümün seminerler, paneller ve etkinlikler noktasındaki faaliyetlerini anlattı.

Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi ile yapılan ortaklaşa projeleri de anlatan Prof. Dr. Selma Karatepe, hem öğrencileri hem sektör çalışanlarını hem de akademisyenleri ilgilendiren panellerin, hizmet içi eğitimlerin, modern haberleşme tekniklerini içeren konferansların düzenlendiğini ifade etti.

Prof. Dr. Karatepe, iletişim fakültesi öğrencilerinin yetenekleri ölçüsünde ve gönüllülük esasında üniversite basın-yayın biriminde, konukevinde, üniversite hastanesinde, alandaki işlere birebir katılarak hem kendilerini geliştirmelerinin hem de kurumsal faydanın ön planda tutulacağının altını çizdi.

Yakın bir tarihte, fakülte gazetesini çıkarabilmek adına çalışmalara yoğunlaştıklarını aktaran Karatepe, öğrencilerinin ufuk ve vizyonlarının gelişimi adına Erasmus programı dahilinde Yunanistan ve Almanya’daki birtakım üniversiteler ile temas halinde olunduğunu, görüşmeler neticesi oluşturulacak protokollerle öğrencilere bu imkanların da sağlanması gayreti içerisinde bulunulduğunu da sözlerine ekledi.

Prof. Dr. Karatepe, fakülte mezunlarının istihdam konusuna ilişkin, “Her üniversite mezunu gibi farklarını fark ettirmek ve kendi alanlarını oluşturabilmek adına çaba göstermeleri gerekmektedir. Eğitimle birlikte, çok çalışmak ve yeteneklerin geliştirilmesi de eklenince sonuç başarıyı getirecektir” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 591
Bu Ay : 591
Toplam : 591

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom