Eğitimli Nesil İçin Kermes Devam Ediyor

Meşale Derneği tarafından ihtiyaç sahibi öğrenciler adına Malatya Belediyesi Binası yanında açılan hayır kermesi 04 Ekim 2013 tarihleri arasında açık kalacak.

Eğitimli Nesil İçin Kermes Devam Ediyor Malatya Haber

Meşale Derneği Başkanı Tamer Çalhan; "İhtiyaç sahibi öğrenciler için düzenlediğimiz kermesimiz bugün başladı. Eğitimli bir nesil yetiştirmek fedakarlık isteyen bir faaliyettir. Bu anlamda Rabbine, ailesine, ülkesine, insanlığa karşı sorumluluk duyan, medeniyet tasavvuruna sahip, ahlaki bir kişiliğe kavuşmuş, sorumluluk ve paylaşmayı düşünen bir gençliğin, bir neslin yetişmesi hepimiz için önemlidir. Eğitimin ihmali yada gecikmesi durumunda toplum olarak hep beraber acı faturaları görmekteyiz. Haliyle toplumumuzu inşaa edecek neslimizin, gençliğimizin yetişmesi noktasında bu tür faaliyetler önemlidir" ifadelerini kullandı.

"Toplumun asli görevi ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmaktır"

Malatya TSO Başkanı H.Hüseyin Erkoç; "Hayırlı bir iş için buradayız. Bu hayırlı işin öğrencilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Toplumun geleceğini inşaa etmek için öğrencilerimize şimdiden el atmak çok önemlidir. Öğrencilerin yetişmesi noktasında üzerimize düşen görevi hakkıyla yerine getirmek gerekiyor. Bu görev toplumun her kesimi için geçerli bir kavramdır. Eğitimli ve inançlı bir nesli yetiştirme için yapılan bu hayırlı işleri Allah kabul eylesin" dedi.

"Meşale Derneği sürekli halkımızın yararına faaliyetler yürütmektedir"

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır; "Öncelikle kermeste emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sürekli koşturan her zaman halkımızın yararına, gençlerin menfaati için projeler üreten gece gündüz demeden çalışan ve farklı faaliyet alanlarında göreve hazır olan bir ekip var. Bu anlamda özellikle kırsaldan gelen, belki köyden gelen, şehirde okuma imkanı çok az olan ve okuma ihtiyacı olan geçlere sahip çıkılması, gençlerimizi mutlaka ülkemiz için kazanmamız, geleceği teslim edeceğimiz, çocuklarımızı sağlıklı bir şekilde  yetiştirmek hepimizin temel görevidir. Dolayısıyla belediye ve kurumlar olarak belli çalışmalarımız var ancak temelde sivil toplum kuruluşlarının, gönüllülerin yapmış olduğu bu çalışmaların anlamı çok daha farklı. Bizlerin ulaşamadığı, devletin eliyle ulaşılamayan yerlere STK'ların ulaşması, gönüllülerin hiçbir karşılık beklemeden bu gençlerimize sahip çıkmaları, gençlerimizi topluma kazandırdığı kadar gelecekte bu çocuklarımızın çok önemli yerlere gelebilecekleri de göz önünde tutulmalıdır. Hiçbir yarar gözetmeden bu tür faaliyetler gerçekleştiren kuruluşlarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Eğer genlerimize bir katkı sağlanmak isteniyorsa bu tür kermeslere katılım çok önemlidir" şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra Uçbağlar Cami İmam Hatibi Abdulkadir Ateş'in duasıyla birlikte kermesin açılışı gerçekleştirildi.

Kermesin açılışına Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Eğitim Birsen Malatya Şube Başkanı Kerem Yıldırım, Eski MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Namık Şahin, Malatya AFAD İl Müdürü Hamza Yıldırım, , Malatya Belediye Başkan Yardımcıları Ertan Mumcu, Alican Bozkurt, Meşale Derneği Başkanı Tamer Çalhan, Malatya Belediyesi birim müdürleri, kamu kurum ve bazı STK temsilcileri katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 903
Bu Ay : 4701
Toplam : 4701

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom