ESOB Ahilik Kutlamalarına Katıldı

Kırşehir’de düzenlenen 26. Ahilik Haftası kutlamalarına Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, çok sayıda oda başkanı ile Malatya’nın Yılın Ahisi ile birlikte katıldı.

ESOB Ahilik Kutlamalarına Katıldı Malatya Haber

Kırşehir’deki ahilik kutlamaları için giden Malatya ESOB ekibi; Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken ile Kırşehir’deki kutlamalar için çalışmalarda bulunan TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya ESOB Başkanı Şevket Keskin tarafından karşılandı. Palandöken, Malatya’dan giden heyetteki tüm oda başkanı ve oda yönetim kurulu üyeleriyle tek tek tokalaşarak, hatırlarını sorup sohbet etti.

TESK Genel Başkanı Palandöken, Malatya’da yılın ahisi seçilen Cumali Sürücü’ye yakın ilgi gösterirdi.
Ahilik Haftası nedeniyle Kırşehir’de düzenlenen ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın da katıldığı kortej yürüyüşünde Malatya ESOB geniş bir katılımla yer aldı. Kortej esnasında Malatya’nın yılın ahisi Cumali Sürücü, vatandaşların yoğun sevgisiyle karşılaştı.

TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya ESOB Başkanı Şevket Keskin, “Ahilik Haftası tüm Türkiye genelinde kutlanıyor ancak ana kutlama merkezimiz Kırşehir’dir. Bu yıl da Kırşehir’deki ahilik kutlamalarını coşkulu bir şekilde geride bıraktık. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı esnaf camiası olarak ahilik kutlamalarında ağırlamak bize onur vermiştir.

Şed kuşatılan Sayın Başbakanımıza Ahilik Onur Ödülü verildi ve TESK Genel Başkanımız Sayın Bendevi Palandöken tarafından ise Ustalık Belgesi takdim edildi. Ahilik Korteji’ne katılan Sayın Gümrük ve Ticaret Bakanımız Hayati Yazıcı, esnaf camiasını yalnız bırakmadı. Ahilik kültürünü sahiplenen hükümetimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 849
Bu Ay : 2378
Toplam : 2378

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom