Toki Bölgesine 3 Bin Tonluk Su Deposu

Malatya merkezde içme suyu borusunun patlaması sonucu boşa akan su şikayete neden oldu.

Toki Bölgesine 3 Bin Tonluk Su Deposu Malatya Haber

Başkan Çakır: Beydağı’nın üst yamaçları ve Kentsel dönüşüm alanlarında kalan konutların su ihtiyacı tamamen çözülecek

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Ceyhan ve bazı daire müdürleri ile birlikte TOKİ bölgesinde yapımı devam eden 3 bin tonluk su deposu yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

İnceleme gezisi sırasında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Malatya’mızda kentsel dönüşüm çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Kentsel dönüşüm alanındaki konutlar ve TOKİ’nin diğer yapmış olduğu sosyal konutlar da dahil olmak üzere bu bölgenin kot seviyesi, içme suyu hatlarının çok üstünde bulunmakta.  Bütün bu alanların su sorununu çözmek için bir proje hazırlayarak uygulamaya başladık” dedi. 

Çakır: Su deposu 1305 metre yüksekliğinde bir kota sahip

Başkan Çakır, “1305 metre yüksekliğindeki kotta 3 bin tonluk bir su deposu yapıyoruz. Hemen bunun alt kotunda bir terfi deposu daha yapılıyor. Orası da 1200 kotunda. Burası Yapraklı’dan 225 metre yüksekliğinde. İki terfi halinde, 3 bin tonluk depomuza suyu getirmiş olacağız. Böylece, Beydağı’nın üst yamaçları ile kentsel dönüşüm alanlarında kalan konutların su ihtiyacını karşılamış olacağız” açıklamasında bulundu.

Büyükşehir ile birlikte Malatya’nın su kaynağının bölgenin tamamına hitap edebilecek şekilde çalışmalar yapıldığını belirten Başkan Çakır, “Yapmış olduğumuz çalışmalar kapsamında SCADA sistemi ile suyun denetimini de daha modern yöntemlerle kontrol altına alacağız. Yapmış olduğumuz 3 bin tonluk su deposunun çok yüksek bir kotta olması yapımını biraz zorlaştırdı. Ama son aşamasına geldi. İçerisindeki vanaların yerleştirilmesi ve iki terfi deposu arasındaki hattın döşenmesiyle depomuz tamamlanmış olacak. Burada çalışan ekibimize ve arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 105
Bu Ay : 2589
Toplam : 2589

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom