Sahte Savcılar Emekli Kadını Dolandırdı

Elazığ’da ikamet eden emekli bir kadını arayarak kendilerini savcı ve polis olarak tanıtan dolandırıcılık şebekesi, kadını Elazığ’dan Malatya’ya kadar telefonla konuşturtarak, söylenen kayısı bahçesine çağırdı.

Sahte Savcılar Emekli Kadını Dolandırdı Malatya Asayiş

bahçesine bıraktığı altın ve parayı almaya gelen şebeke elemanı ise, suçüstü yakalandı. 

Alınan bilgiye göre, Elazığ’da ikamet eden H.C. (50) adlı emekli kadını arayan şahıslar, kendilerini savcı ve polis olarak tanıtarak, “Nüfus cüzdan bilgilerini son zamanlarda bir yere fotokopi olarak verdiniz mi” diye sordular. Bunun üzerine “Evet” cevabını alan dolandırıcılar, “Kimlik bilgileriniz terör örgütü ve KCK’nın eline geçmiş. Zor bir durumda bulunuyorsunuz. Sizi bu durumdan kurtarabilmek ve sizi temize çıkartmak için örgüt üyelerine operasyon yapmamız gerekiyor. Bunun için evinizdeki altın ve parayı alarak Malatya’ya gelin. Belirtilen adresteki kayısı bahçesine bırakın” dedi.

Bunun üzerine aracına binerek Malatya’ya gelen H.C., 100 kilometre boyunca cep telefonu ile konuşturuldu.

Malatya’ya gelen kadın üzerindeki 5 bin TL tutarında altın ile bin TL parayı çanta içerisinde belirtilen kayısı bahçesine bıraktı. Ancak kadının durumundan şüphe üzerine ihbar alan Malatya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Yankesicilik ve Dolandırıcılık Bürosu ekipleri, kadını Malatya’ya girişten itibaren uzaktan takip etmeye başladı. H.C.’nin altın ve parayı bırakıp ayrılmasının ardından kayısı bahçesine gelerek para ve altınların bulunduğu çantayı alan A.Ç. (39) adlı şüpheli, Yankesicilik ve Dolandırıcılık Bürosu ekiplerince suçüstü yakalandı.

Asayiş Şubesi’ne götürülerek sorgusu yapılan A.Ç. adliyeye sevk edilirken, kendisini görüntülemeye çalışan basın mensuplarına yüzünü göstermemek için direndi. 

Asayiş Şubesi Yankesicilik ve Dolandırıcılık Bürosu ekipleri, olayla ilgili soruşturmasını geniş çaplı olarak sürdürüyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 232
Bu Ay : 2876
Toplam : 2876

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom