Filistinliler çocuklarını arıyor

Filistinli aileler kaybolan çocuklarının akıbetini öğrenme amacıyla Nablu'a geldi

Filistinliler çocuklarını arıyor Türkiye-Dünya

Onlarca Filistinli mağdur aile, 'Vatan günü'nü ihya etmek, kaybolan çocuklarının cesetlerini İsrail yönetiminden talep etmek ve kaybolanların akibetini öğrenmek amacıyla, Nablus şehrinde bir araya geldi.

Aralarında 70 yaşındaki Fehime Aruri adındaki bir yaşlı nine vardı ki, tam 40 yıldır eşini aradığını söyledi. Fehime Nine eğer şehit olduysa eşinin cesetini getirtmek istediğini ve eşinin de bir kabrinin olmasını istediğini ifade etti.

Bir Arap televizyonuna konuşan Filistin Esirler Bakanı İsa Karagi; 'Bu toplantı, Filistin halkından uluslar arası camiaya İsrail'in ne tür savaş suçları işlediğini gösteren bir mesajıdır. Hatta ölüleri bile teslim etmeyerek, diğer insanlar gibi onların da bir mezarı olmasını engellemektedirler.' dedi.

Toplantıya katılanlar İsrail'in Filistinlilere karşı ırkçı bir politika izleyerek ölüleri bile cezalandırdığını belirterek uluslar arası insan hakları kuruluşlarını göreve çağırdı.

Knesset üyesi Muhammed Bereket ise, yapmış olduğu açıklamada bir İsveç gazetesinde yayınlanan raporun, İsrail'in Filistinli şehitlerin organları nasıl aldığını ortaya koyduğunu dünya kamu oyuna gösterdiğini söyledi.

Bereket, 1967 yılından bu yana İsrail'in şehitlerin cesetlerini iade etmediğini, şehitler arasında çocukların da bulunduğunu ilave etti.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 741
Bu Ay : 4185
Toplam : 4185

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom