Şahin'den TKDK'ya Ziyaret

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, “Çiftçilere rehberlik ederek hizmet vermek zorundayız” dedi.

Şahin'den TKDK'ya Ziyaret Malatya Haber

Beraberinde partililerle birlikte Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu’nu (TKDK) ziyaret eden AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, TKDK İl Koordinatörü Mehmet Dere’den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Milletvekili Mustafa Şahin, millet adına bir nevi denetim de yaptıklarını ifade ederek, “İlimizde bil fiil iki yıldır faaliyet gösteren Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu’nun işlevinin amacına uygun şekilde tavan yapmasını arzu ediyoruz. Diğer illere baktığımızda Malatya’da sanki geri kalmış gibi görüyoruz. Özellikle çiftçilerimizin bu konuda şikayetleri ile karşılaşıyoruz. Çiftçilerimiz, hazırladıkları projelerin eften püften bahanelerle gönderildikleri yönünden şikayetler alıyoruz. Sizlerden beklentimiz, çiftçilere rehberlik etmenizdir. Rehberlik ederek hizmet vermek zorundayız. Amacımız, bu hibelerden en iyi şekilde yararlanmaktır. Tarımsal desteklerin tavan yapmasını arzuluyoruz” dedi.

TKDK İl Koordinatörü Mehmet Dere ise 2 yıldır faaliyette olduklarını belirterek, “Verdiğimiz hibenin yüzde 75’ini Avrupa Birliği (AB), yüzde 25’ini ise Türkiye Cumhuriyeti Devleti karşılamaktadır. Bugüne kadar 20 milyon TL’lik finansla çalışma yapıldı. Bununun 12 milyon TL’si kurumlar tarafından karşılandı” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 673
Bu Ay : 5867
Toplam : 5867

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom