İŞGEM'ler Büyük Önem Taşıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı AK Parti Malatya Milletvekili Mahmut Mücahit Fındıklı, Malatya İş Geliştirme Merkezi’ni (İŞGEM) ziyaret etti.

İŞGEM'ler Büyük Önem Taşıyor Malatya Haber

Göztepe Mahallesi’nde bulunan İş Geliştirme Merkezi’nde bulunan bir tekstil atölyesi ve protez tesisinde incelemelerde bulunan Malatya Milletvekili Mahmut Mücahit Fındıklı, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.
Türkiye’de İŞGEM’lerin büyük bir misyonu yerine getirdiğini belirten Fındıklı, “Buradaki işletmelerimiz bu çatı altında piştikten sonra Organize Sanayi Bölgesi’ne taşınacaklardır. Teknolojik yapılanma noktasında İŞGEM’ler büyük bir boşluğu doldurdu.

Bugün dünyada 1 kilo bakırdan 3 milyar dolarlık teknolojik yatırımlar gerçekleştiriliyor. Bu nedenle İŞGEM’ler firmalarımızın sağlıklı büyümesi ve teknolojiyle tanışmaları noktasında büyük önem taşıyor” dedi.
Medikal protez üretimi yapan firmayı da ziyaret eden Fındıklı, Malatya’da özellikle medikal alanda yapılan bu üretimin büyük önem taşıdığını kaydederek, “Burada gördüğüm üretim başlı başına başarı öyküsüyle dolu. Ben bu başarıyı gerçekleştiren arkadaşlarımızı yürekten kutluyorum. Sağlık noktasında Malatya artık geleceği olan şehirler arsında yer alıyor. Bu açıdan özellikle medikal malzeme üretiminin Malatya’da olması büyük önem taşıyor. Burada gördüklerim beni oldukça umutlandırdı. Biz teknolojiye yatırım yapan AR-GE’ye yatırım yapan tüm firmaları destekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 183
Bu Ay : 2667
Toplam : 2667

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom