Başbakanın Malatya Programı

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 21 Eylül’de Malatya’ya yapacağı ziyaretin programı belli oldu.

Başbakanın Malatya Programı Malatya Haber

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, toplu açılış, miting ve ilçe gezileri yapmak için 21 Eylül'de Malatya’ya gelecek.

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açılış, miting ve ilçe gezileri yapmak için 21 Eylül tarihinde Malatya’ya geleceğini söyledi. Başbakan Erdoğan'ın bu ziyaretinin öncekilerden farklı olarak 2 gün boyunca devam edeceğini ve Malatya’nın sorunlarıyla birebir ilgileneceğini ifade eden İl Başkanı Tüfenkci, "Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, resmi bir programda ilk kez geceyi ilimizde geçirecek, 22 Eylül’de de Başbakanımızın Malatya programı devam edecek" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın Malatya ziyareti ile ilgili hazırlıklara devam ettiklerini söyleyen İl Başkanı Bülent Tüfenkci, "Başbakanımızın iki günlük Malatya ziyareti için programımızı il merkez dahil 14 ilçeyi 14 gruba ayırarak yapıyoruz. Malatya Belediyemiz yanındaki miting alanında saat 16.00’de Malatyalılarla bir araya gelecek olan AK Parti Genel Başkanımız ve Başbakanımız Dünyayı, ülkemizi ve ilimizi yakından ilgilendiren konularla bilgiler verip açıklamalar yapacak ve toplu açılışlar gerçekleştirecek.  Daha sonra aynı gün ilimizdeki sivil toplum örgütleri, kanaat önderleri ve iş dünyası temsilcileri ile bir araya gelecek. 22 Eylül tarihinde ise parti teşkilatıyla kahvaltıda bir araya gelecek olan Başbakanımız ardından Doğanşehir ilçemizdeki halkımızla birlikte olmaya devam edecek. " dedi.

Önümüzdeki yerel seçimde seçime 'Büyükşehir' statüsünde girecek olan Malatya’da hayata geçirmek istedikleri projeler ile ilgili dosya hazırlayarak Başbakan Erdoğan'a vereceklerini belirten İl Başkanı Tüfenkci, "Büyükşehir Malatya’ya büyük projeler yakışır sloganıyla hayata geçirmek istediğimiz projeler ile ilgili bilgi dosyası hazırlayıp Başbakanımıza vereceğiz. İlimizde yapılacak yatırımlar, ilçelere götürülecek hizmetler, Malatya’nın istediği beklediği projeler bu dosyada yer alacak." şeklinde konuştu.

Başkan Tüfenkci, 30 Mart 2014 mahalli seçimlerde AK Parti’de aday adaylık başvuru tarihinin 21 Ekim olarak belirlendiğini ve nüfus kriterlerine göre aday adaylık başvuru ücretlerinin de tespit edildiğini ifade etti.

Tüfenkci, aday adaylık başvuru ücretleriyle ilgili ise şunları kaydetti:

"Malatya’da Büyükşehir belediye başkanlığına aday adayı olmak isteyenlerden 7 bin 500 lira başvuru ücreti alınacak. Nüfusu 100 binin üzerinde olan illerde belediye başkanı aday adaylarından 3 bin lira, nüfusu 100 bin ve daha az olan illerde belediye başkanı aday adaylarından bin 500 lira başvuru ücreti alınacak. Nüfusu 200 binden fazla olan ilçelerde belediye başkanı aday adaylarından 2 bin 250 lira, nüfusu 50 binden fazla ve 200 bine kadar olan ilçelerde belediye başkanı aday adaylarından bin 500 lira, nüfusu 50 bin ve daha az olan ilçelerde belediye başkanı aday adayları ile nüfusu 10 binden fazla olan belde belediye başkan aday adaylarından 750 lira başvuru ücreti alınacak. Nüfusu 10 bin ve daha az olan belde belediye başkan aday adaylarından 400 lira, Büyükşehirlerdeki belediye meclisi üyesi aday adaylarından 750 lira, il genel meclisi üyesi ve Büyükşehir olmayan diğer illerin belediye meclisi üyesi aday adaylarından ise 250 lira başvuru ücreti alınacak. Ayrıca mahalli seçimler için başvuracak hanım adaylar için yüzde 50, engelli vatandaşlar için ise yüzde 75 daha az başvuru ücreti alınacak. "

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 76
Bu Ay : 1658
Toplam : 1658

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom