Okulda Botanik Bahçe

Malatya’da ilkokul öğrencileri, sene sonunda ektikleri sebzeleri okul açılınca hasat edip yemeye başladı.

Okulda Botanik Bahçe Malatya Haber

Özel İbrahim Yücel İlkokulu Kurucu Müdürü Rıfat Yücel, okulda öğrencilere botanik tarım alanı oluşturmalarıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Topraktan neyin nasıl yetiştiğini görmeleri için çocuklara teorik eğitimin yanı sıra pratik eğitimi de vererek toprağı tanımalarını sağlıyoruz. 1’nci sınıftan 8. sınıfa kadar olan öğrenciler, kendileri tohumlarını ekip hasadını yapıyor. Diktikleri ve bakımını yaptıkları sebzeleri doğal olarak yetiştirme ve görme imkanı buluyorlar. Böylece domatesin marketten değil de tarladan geldiğini bizzat yaşarak öğreniyorlar” dedi.

Hasat döneminin sonuna geldiklerini belirten Yücel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tarım alanlarımızda salatalık, domates, kabak, çilek, biber, patlıcan, kavun, karpuz, ay çiçeği, yeşil soğan, sarımsak, dere otu, havuç gibi birçok sebzenin kontrolü ve devamlılığı sınıflarımıza ve öğrencilerimize bağlı olarak devam ekmektedir. Tarım alanımızın her gün öğrencilerimiz tarafından bakımı ve takibi yapılmaktadır” ifadelerini kullardı.
Baran Günbay isimli öğrenci de, “Bu teknolojik devirde, bizler güzel evlerde yaşarken, büyüklerimiz eskiden tarım alanlarda büyümüşler. Büyüklerimizin küçükken uğraştıkları tarım alanlarını bizzat uygulamalı olarak görüyoruz” şeklinde konuştu.

Esra Selin Karakoç isimli öğrenci ise, “Bitki yetiştirmeyi öğrendik. Bizlere bu imkanı sağlayan öğretmenlerimize ve okul yöneticilerine teşekkür ederim” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 387
Bu Ay : 6471
Toplam : 6471

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom