Çavuş Köyünde Su Sevinci

Malatya’nın Arguvan ilçesi Çavuş Köyü içme suyu sıkıntısı çözüme kavuşturuldu.

Çavuş Köyünde Su Sevinci Malatya İlçe

İl özel İdaresi tarafından yapılan sondaj çalışması sonucu Çavuş Köyü’ne 24 saat aralıksız su verilecek. KÖYDES projesi kapsamında yapılan güneş panelleri sayesinde köy sakinleri elektrik parası ödemeden içme suyunu bedava içecek.

Çavuş Köyü Muhtarlığı tarafında içme suyunun köye getirilmesi programı dahilinde bir teşekkür yemeği verildi. Yemeğe; Arguvan Kaymakamı Zafer Oktay, birim daire amirleri, İl Özel İdaresi mühendis ve çalışanları ve köy halkı katıldı.

Yemekte konuşan Arguvan Kaymakam Zafer Oktay, “Uzun bir süredir su sıkıntısı çeken Çavuş Köyümüzün içme suyunun gelmesi ile beraber böyle bir program dahilinde buradayız. Çavuş Köyü’nün içme suyu sondajının, enerji kaynağı güneş panellerinden sağlanmakta. Bu suyun köye gitmesi için 2 bin metre boru Malatya İl Özel İdaresi’nden sağlandı. Geri kalan kısmını da KÖYDES programından temin edildi. Güneş panelleri kısmı ve motopomp ihalesini KDV dahil 41 bin TL ye gerçekleştirdik. Bu arada yapılan işlerde Çavuş Köyü halkını yanımızda gördük. Kanalların kazılması ve boruların döşenmesi için maddi ve manevi katkılarda bulundu” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 39
Bu Ay : 6836
Toplam : 6836

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom