‘İyi Tarım Ürünü’ Sertifika Töreni

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde ‘İyi Tarım Ürünü’ sertifika töreni düzenlendi.

‘İyi Tarım Ürünü’ Sertifika Töreni Malatya Haber

Düzenlenen sertifika törenine, Vali Vasip Şahin, Akçadağ Kaymakamı Ramazan Keskin, AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Akçadağ Belediye Başkanı İbrahim Koşar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, MHP Malatya İl Başkanı Arif Yıldız, Kayısı Uygunluk Belgelendirme Ltd. Şti. Genel Müdürü Aydın Tay, Akçadağ Ziraat Odası Başkanı Alibey Varlık, Ziraat Odaları yönetim kurulu üyesi Bekir Şinasi Özdemir, diğer ilgili ve yetkililer katıldı.

Programda konuşan Vali Vasip Şahin, iyi tarımın önemine temas ederek, “Türkiye her alanda olduğu gibi kaliteli ürün yetiştirmeye çaba gösteriliyor. Tohumdan sofraya güvenli ürün stratejisi her geçen gün gelişiyor. İnsanlar artık sofrasındaki ürünün nasıl üretildiğini, nasıl ilaçlanıp, nasıl paketlendiği hakkını iyi takip ediyor. Müşterinin talebini karşılamanın yanı sıra gıda güvenliğini iyi sağlamamız lazım. Artık ucuz değil, kaliteli rekabet başladı” dedi.
AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz ise lisanslı depoculuk konusu üzerinde durdu. Milletvekili Öz, sağlıklı ürün üretmenin önemini de anlatarak, iyi tarım uygulaması yapan üreticilerin daha çok kazanacağını belirtti.
Konuşmalardan sonra İyi Tarım Ürünü sertifikasını yetkililer verdi. Bu yıl İyi Tarım Ürünü sertifikası alan üreticilerin dekar başına 25 TL destekleme aldığı, toplam 380 bin TL destekleme ödemesinin 2014 yılında yapılacağı belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 404
Bu Ay : 2888
Toplam : 2888

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom