İpek Caddesi Semt Pazarı ve Kadın Kültür Merkezi

Malatya Belediyesi tarafından, İpek Caddesi’nde kapalı sabit semt pazarı ile kadın kültür merkezi inşaatına başlandı.

İpek Caddesi Semt Pazarı ve Kadın Kültür Merkezi Malatya Haber

İki katlı inşa edilecek olan ve birinci katı sabit pazar yeri, ikinci katı ise kadın kültür merkezi olacak şekilde projelendirilen çok amaçlı tesisin kazı çalışmaları bitirildi. Projenin temeli ise önümüzdeki günlerde atılacak.

Çalışma yapılan alanda incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, proje hakkında yetkililerden bilgi alıp, açıklamalarda bulundu.

Birinci katı semt pazarı, ikinci katı kadınlar kültür merkezi olacak

Malatya için önemli bir projeyi daha hayata geçirmeye hazırlandıklarını belirten Başkan Çakır, İpek Caddesi’nde Cuma günleri kurulan Pazar nedeniyle bölgede trafik sıkışıklığının oluştuğunu; yapılacak semt pazarıyla bu sorunu ortadan kaldıracaklarını söyledi.

Bölgede kültür ve sosyal etkinliklerin yapılabileceği bir alanın olmadığına da dikkat çeken Başkan Çakır, “Proje Merkezimiz burada güzel bir proje gerçekleştirdi. Projemizin birinci katı semt pazarı, ikinci katı ise kadınlar kültür merkezi olarak planlandı.

Toplam oturum alanı 3750 m2, toplam inşaat alanımız ise 7 bin m2’nin üzerinde. Cuma günleri birinci kat semt pazarı olarak kullanılacak, diğer günler ise otopark için kullanılacak. Yine kadınlar kültür merkezimizin içinde fitnees salonu, atölyeler ve toplantı salonları olacak.

Kazı çalışmalarında sona geldik. Önümüzdeki günlerde temelini atacağız. Bu projeyle birlikte bölgemizdeki büyük bir eksikliği de gidermiş olacağız. Pazarcı esnaflarımızda daha temiz ve nezih mekânda hizmet verecekler. Vatandaşlarımız da daha çağdaş mekânlarda alış verişlerini yapabilecekler” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 347
Bu Ay : 7493
Toplam : 7493

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom