Ağbaba'dan Şeker iş Sendikasına Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, hesap vermek için sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ettiklerini söyledi.

Ağbaba'dan Şeker iş Sendikasına Ziyaret Malatya Haber

eraberinde, Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Abdulvahap Ayzabar ve partililerle birlikte Şeker İş Sendikası Malatya Şubesi’ni ziyaret eden Milletvekili Veli Ağbaba, hesap vermek ve sorunları dinlemek için ziyaret gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Elimizde kalan son resmi fabrikanın hizmetlerini sürdürmesi için herkes üzerine düşeni yapması gerekir. Burası Malatya’nın en güzel alanlarından biridir. Binildiği gibi bir alış veriş merkezi terörü var. Alış veriş merkezi bilindiği gibi, bulundukları kentlere çok faydası olmadığını herkes görüyoruz. Hem esnafları öldürüyor. Birilerini zenginleştiriyor” diye konuştu.

Malatya Şeker Fabrikası’nda üretimin sürdürülmesini istediklerini belirten Ağbaba, “Şeker Pancarı sayesinde birçok kişi ekmek yiyor. Fiyat düşüklüğü nedeniyle maalesef üretici pancar ekmede tereddüt ediyor. Fiyatın yükseltilmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Şeker İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Nuri Murat ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sayın Vekilimiz, özellikle meclis genel kurulunda yaptığı konuşmalar, sunduğu dosyalar ve raporlar, şeker fabrikamızın özelleştirme sürecinin ertelenmesine etkili olmuştur. Özelleştirme Yüksek Kurulu, fabrikanın özelleşmesine mahalli seçimlerden sonra tekrar gündeme getirir mi, bilmiyoruz. Şu anda gündemde yoktur” ifadelerini kullandı.
Murat, şeker pancarında bölgesel fiyat uygulanmasını istediklerini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 246
Bu Ay : 5440
Toplam : 5440

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom