İki Üniversite Arasında Protokol İmzalandı

Malatya İnönü Üniversitesi (İÜ) ile Tayvan National Cheng Kung Üniversitesi arasında, Bilimsel İşbirliği Protokolü’nün imzalandığı bildirildi.

İki Üniversite Arasında Protokol İmzalandı Malatya Haber

Tayvan Büyükelçisi James Chene ve eşi, National Cheng Kung Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hwung-Hweng Hwung ve beraberinde çok sayıda akademisyenin bulunduğu heyet, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik tarafından ağırlandı.

Bilimsel İşbirliği Protokol törenine Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, Tayvan Büyükelçisi James Chene ve eşi, National Cheng Kung Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hwung-Hweng Hwung ve beraberindeki akademisyenler, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İsmail Özdemir, Prof. Dr. Asım Künkül, Prof. Dr. Yusuf Türköz, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cafer Mum, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ünsal Özgen, Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Yusuf Yakupoğulları katıldı.

İmza töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, “Tayvan Büyükelçisi James Chene ve National Cheng Kung Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hwung-Hweng Hwung başta olmak üzere, beraberindeki akademisyenleri Üniversitemizde ağırlamaktan memnuniyet duymaktayım. İnönü Üniversitesi uluslar arası olma yolunda ilerleyen bir üniversitedir. Çok sayıda yabancı öğrencisi olan ve hızla gelişen bir üniversiteyiz. Özellikle mühendislik alanında önemli çalışmaları bulunan National Cheng Kung Üniversitesi ile Bilimsel İşbirliği Protokolü imzalamayı hem onlar hem de bizim açımızdan önemli bulmaktayım. İmzalayacağımız protokolle gerek mühendislik gerekse sağlık alanında somut projeleri hayata geçirmekten mutlu olacağımızı düşünüyorum” dedi.

Tayvan Büyükelçisi James Chene ve National Cheng Kuung Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hwung-Hweng Hwung ise yaptıkları konuşmalarda, özellikle sağlık alanında önemli başarıları bulunan İnönü Üniversitesi ile işbirliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek imzaladıkları protokolle ortak birçok çalışmayı başarıyla yürüteceklerinden emin olduklarını dile getirdi.

Yapılan konuşmalardan sonra Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik ve National Cheng Kung Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hwung-Hweng Hwung tarafından Bilimsel İşbirliği Protokolü imzalandı.

İki üniversite arasında yapılan Bilimsel İşbirliği Protokolü ile üniversitelerarası öğrenci, akademisyen ve personel hareketleri, çift diploma programlarını içeren birleşik bir müfredatın geliştirilmesi, ortak bilimsel araştırmaların yapılması, eğitsel ve akademik materyallerin, yayınların ve kaynakçaların takası ve paylaşımı, bahsi geçen bu konularla ilgili küresel bağlamda çağdaş teknolojiye kültürel, ekonomik, politik ve sosyal çıkarımlarla referans edilmesi amaçlandığı vurgulandı.

Turgut Özal Tıp Merkezi’ni gezerek merkezin çalışmaları hakkında bilgi alan konuk heyet, İnönü Müzesi ve Turgut Özal Müzesi’ni de gezdi.

Bu arada heyette yer alan bir grup hekim ise Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz tarafından karaciğer nakillerinin yapıldığı ameliyathane ve hastaların bulunduğu servislere götürülerek buradaki çalışmalar hakkında bilgilendirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 635
Bu Ay : 4079
Toplam : 4079

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom