'Kan Ve Vahşice Saldırılar Yakışmamaktadır'

İnsan Hakları ve Mazlumlar için Dayanışma Derneği (MAZLUM DER) Malatya Şube Yöneticisi Cumali Yiğit, “Bu coğrafyaya kan ve vahşice saldırılar yakışmamaktadır” dedi.

'Kan Ve Vahşice Saldırılar Yakışmamaktadır' Malatya Haber

Dernek binasında MAZLUM DER Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Karaman ile birlikte 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle basın açıklaması düzenleyen MAZLUM DER Malatya Şube Yöneticisi Cumali Yiğit, “Bu adaletsiz ve çifte standartlar neticesinde şu günlerde her yan özellikle Müslümanların yaşadığı coğrafya Bosna, Çeçenistan, Arakan, Keşmir Türkistan, Mısır, Suriye, Filistin, Irak gibi ülkelerde kan denizi olmuş insanlık onurunda tamiri mümkün olmayan yaralar açmış yerli faşist idareciler eliyle büyük katliamlar ve türlü işkencelere maruz kalmıştır. Bu coğrafyaya bunlar yakışmamaktadır” diye konuştu.

Yiğit, açıklamalarına şöyle devam etti.

“Ne hazin ki hiç kimseden ses çıkmamakta herkes seyirci kalmakta. İnsanlığa söz söylemek isteyen kimse var ise şayet artık meydana çıkıp buna dur demeli ve bunun çözüm yollarını aramalıdır. Bu işi kimse de yapmıyor ise sivil toplum örgütleri el ele vermeli bir ışık yakmalıdır.

İnsanlar da dünya barış günü dolayısı ile barışı yeniden hatırlayıp yeniden insani değerleri önceleyerek cesareti kuşanmalı barışı yeniden tesis etmelidir. Şayet çalışır bir emek sarf edilir ise bu günlere erişmek hiç de zor olmayacaktır.

Malatya MAZLUM DER olarak Mısır, Suriye, Filistin ve diğer zulme işkence ve katliamlara maruz kalan halkların yanında olduğunu ilan eder hangi stratejik çıkarlar adına olursa olsun katliamları lanetler ve en ağır şekilde kınar insanlığın bundan böyle dünyayı bir barış ve esenlik yurduna çevirmesi dileğimizi ve zalimlerin insanlık vicdanı, hukuk ve Allah’ın huzurunda hesap vereceği inancımızı herkesle paylaşırız.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 746
Bu Ay : 8805
Toplam : 8805

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom