2 Ayda 350 Turist Ziyaret Etti

Malatya Kültür ve Turizm İl Müdürü Derviş Özbay, Arslantepe Açık Hava Müzesi’nin son 2 ay içerisinde 350 yabancı turist tarafından ziyaret edildiğini açıkladı.

2 Ayda 350 Turist Ziyaret Etti Malatya Kültür-Sanat

Arslantepe Höyüğüne giderek burada kazı başkanı Roma Lasepianza Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Marcella Frangipane ile çalışmalar hakkında bilgi alman Kültür ve Turizm İl Müdürü Derviş Özbay, Arslantepe Açık Hava Müzesi’ne olan ilginin arttığını söyledi.

Özbay, “Arslantepe’yi ön plana çıkartıp tüm dünyaya tanıtmak mecburiyetindeyiz. Bunu başka alternatifi yoktur. Nemrut’a Malatya tarafından da giden insanlar var, ancak Arslantepe bizim için çok büyük bir tarih ve büyük bir kültür. Burayı ön plana çıkartmak ve tanıtımını yapmak zorundayız” diye konuştu.

Özbay şunları söyledi: “Daha önce yılarca 3-5 tane yabancı turist gelirken son 2 ay içerisinde Arslantepe’yi ziyaret eden yabancı turist sayısı 350 kişidir. Bu büyük bir gelişmedir. Önümüzdeki yıllardan itibaren yabancı turist sayısında büyük artış olacaktır. Bunu içinde yapacağımız çalışmaları masaya yatıracağız. Tanıtım ve reklamı yapmamız gerekiyor. Elimizde Arslantepe gibi önemli bir tarihi yapıt var. Bunu ön plana çıkartmak hepimizin görevi.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 474
Bu Ay : 1097
Toplam : 1097

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom