Hasan Özkan'ın Açıklaması

'Dershaneler olarak kendimizi neden olarak değil, sonuç olarak görüyoruz'

Hasan Özkan'ın Açıklaması Malatya Haber

Malatya Dershaneler Birliği (MADER BİR) Başkan Yardımcısı Hasan Özkan, dershanelerin kapatılmasına ilişkin, “Dershaneler olarak kendimizi neden olarak değil, sonuç olarak görüyoruz. Kervanın yürüyeceği kanaatimizi sonuna kadar sürdürüyoruz” dedi.

Dershanelerin kapanma konusunun gündeme gelmesi nedeniyle MADER BİR olarak, dershane yöneticileriyle bir toplantı düzenlediklerini, toplantıya eğitimci olan AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin’in de katıldığını bildiren MADER BİR Başkan Yardımcısı Hasan Özkan toplantıda, dershanelerin kapanması ve açık kalmasıyla ilgili istişarelerde bulunulduğunu bildirdi.

MADER BİR olarak bu ayki toplantılarının ana gündem maddesinin 2013-2014 eğitim öğretim sezonunda yapılacak çalışmaların ele alındığını söyleyen Özkan, dershaneciliğin geleceği ile ilgili bilgi alışverişinde bulunulduğunu aktardı.
“Türkiye’de eğitimin ciddi sorunları var. Dershaneler olarak da eğitimdeki açıkları doldurmaya çalışan kurumlarız” diyen Özkan, sözlerine şöyle devam etti:

“Yakın bir süreçte dershanelerin kapanması zor olur. Çünkü arz talep konusu var. Altyapı sıkıntısı olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Kervanın yürüyeceği kanaatimizi sonuna kadar sürdürüyoruz. Dershaneler olarak kendimizi neden olarak değil, sonuç olarak görüyoruz. Neden olarak görmüyoruz. Dershanelerin kapanmasını bir sonraki yıl olarak söylüyorlarsa, biz neden değil sonucuz. Neden olsak, yarın demeye gerek yok. Eğer dershaneler zararlıysa hemen kapatsınlar.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 280
Bu Ay : 4709
Toplam : 4709

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom