Başkan Çakır'dan, Büyükşehir Ziyareti

Malatya’nın büyükşehir olmasının ardından Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ilçe ve belde ziyaretlerini sürdürüyor.

Başkan Çakır'dan, Büyükşehir Ziyareti Malatya Haber

Ziyarete Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra, belediye başkan yardımcıları Hasan Atay, Alican Bozkurt, Tepehan Belediye Başkanı Mehmet Öner, Nohutlu Belediye Başkanı Kasım Tilhaç, Doğanyol Belediye Başkanı Recep Gülbey, Gökçe Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Doşar, AK Parti İl Başkan Yardımcıları Selim Çağlar, Nadir Çalık ile bazı daire müdürleri katıldılar.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve beraberindeki heyet ilk olarak Tepehan Belediye Başkanı Mehmet Öner’i ziyaret ederek belde ile ilgili bilgiler alıp, belde halkı ile sohbet ettiler. Buradan Nohutlu beldesine geçen Başkan Çakır, Nohutlu’da karabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandı. Nohutlu Belediye Başkanı Kasım Tilhaç’ı ziyaret eden Başkan Çakır, Tilhaç’tan beldenin sorunları hakkında bilgiler aldı. Nohutlu’dan, Pütürge’ye geçen Başkan Çakır’ın, Pütürge’deki ilk durağı Pütürge Kaymakamlığı oldu. Kaymakam Nuri Gezici’yi ziyaret eden Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Kaymakam Gezici’den, Pütürge ile ilgili genel bilgiler aldı.

Pütürge’nin 62 köyünün olduğunu belirten Kaymakam Gezici, “Pütürge’nin fiziki alt yapısını tamamlamaya çalışıyoruz. Kubbe Dağı’nda kışın yaşanan sorunları aşmak için çok çaba sarf ettik. Pütürge’nin güzel bir turizm potansiyeli var. Büyükşehir ile birlikte daha yakın çalışacağız ve potansiyeli daha yukarılara taşıyacağız” dedi.
Belediye Başkanı Ahmet Çakır kaymakamlığın ardından AK Parti Pütürge İlçe Teşkilatı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Pütürge Belediyesini ziyaret etti. Ziyarette Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Tatar, Pütürge Belediyesi’nin hizmetlerinin yanı sıra Pütürge’nin sorunlarıyla ilgili Başkan Çakır’a bilgiler verdi.

Daha sonra Doğanyol Belediyesi ile Gökçe beldesini ziyaret eden Başkan Çakır belde belediye başkanlarını ziyaret edip, vatandaşlar bir araya geldi. Ziyaretlerinin temelini Büyükşehir sürecinin oluşturduğunu belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya’nın Büyükşehir olmasıyla birlikte sorumluluklarının arttığını söyledi.

Yapılan gezilerde ilçe ve beldelerin mevcut yapısını ve sorunlarını ortaya çıkarmaya çalıştıklarını belirten Başkan Çakır, “Malatya Büyükşehir ile birlikte yeni bir yapılanma sürecine giriyor. İlçe ve belde gezilerine bütün teknik arkadaşlarımızda katılıyor. İlçe ve beldelerimizin mevcut yapısı, sorunları ile ilgili tespitler yapıyoruz ve Büyükşehir yasasını anlatıyoruz. Arkadaşlarımız süreç içerisinde sorunların planlamasını yani yol haritasını ortaya çıkaracaklar. Büyükşehir ile birlikte bu sorunları hızlı bir şekilde çözmeye gayret edeceğiz. Malatya’nın gelişim hızlanacak. Daha planlı ve sağlıklı bir şehir yapısı oluşacak. Köylerimize ve beldelerimize hizmetlerimiz artacak” dedi.

İlçe ve beldelerin gelirlerinin düşük olmasının hizmetlerde aksamalara neden olduğunu vurgulayan Başkan Çakır, Büyükşehir ile birlikte maddi kaynakların artacağını, bu kaynakları çok geniş bir coğrafyaya planlı bir şekilde harcayacaklarını söyledi. Başkan Çakır, “İlçe ve belde belediyelerimizin makine ve araç parkı çok yetersiz. Özel İdare aracılığıyla bugüne kadar önemli hizmetler yapıldı. Özel idarenin yapısını hızlı ve güzel hizmetler üreten bir yapıya kavuşturacağız. Mevcut araç parkının eksikliklerini giderip, yeni araç ve gereçler alacağız” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 266
Bu Ay : 889
Toplam : 889

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom