Mustafa Şahin Ziyaretlerine Devam Ediyor

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Grup Başkanı Mustafa Şahin, “Bizler insanca yaşama sınırları içerisinde birbirimize saygı duymak zorundayız” dedi.

Mustafa Şahin Ziyaretlerine Devam Ediyor Malatya Siyaset

AK Parti Malatya Milletvekili Şahin, Arapgir ilçesine bağlı Tarhan, Şaluşağı, Taşdibek, Eynir ve Suceyin köylerini ziyaret etti.

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, AK Parti Arapgir İlçe Başkanı Mehmet Tümer, AK Parti İl Başkan Yardımcısı İdris Boztaş, İl Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Dursun, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililerle birlikte Arapgir ilçesini ziyaret eden Milletvekili Şahin, ilk olarak Tarhan Köyü’ne giderek köylülerle sohbet edip, sorunlarını dinledi.

Şaluşağı, Taşdibek ve Suceyin köylerini de ziyaret eden Milletvekili Mustafa Şahin, Eynir köyünde yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlik mesajları vererek Alevi-Sünni kardeşliğine vurgu yaptı.

Şahin, Türkiye'de ilk darbenin 1946 seçimlerinde yapıldığını hatırlatarak, o dönemde Alevilerin Demokrat Parti’yi desteklediğini, fakat bazı güçlerin açık oy gizli tasnifle Demokrat Parti’nin iktidara gelmemesi için ellerinden gelen her şeyi yaptığını söyledi.

“11 yıllık iktidarımız döneminde 150-200 yıl boyunca yapılan tahribatları onarmanın gayreti içerisinde olduk” diyen Milletvekili Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizden evvelki dönemlerde insanların kendisini ifade edemediği, olağanüstü halin yaşanmış olduğu, siyasetin silahların gölgesinde yapıldığı dönemleri gördük. Bizlerin Alevisiyle Sünnisiyle, Kürdüyle, Türküyle bu ülkede barışımıza halel getirecek, istikrarımızı bozacak, enerjimizi, gücümüzü, eforumuzu iç dinamiklerimizin birbirine karşı duruşuna harcayacak çatışma ortamını oluşturacak eylemlerden uzaklaşmamız lazım. Bunların tümünün bize hiç bir zaman faydası olmaz, olmamıştır da. Bizim çatışma ortamından nemalanmak gibi bir lüksümüz olamaz. Bu ev Sünni olur, diğeri Alevi olur, diğeri başka bir düşüncede olur. Bizler insanca yaşama sınırları içerisinde birbirimize saygı duymak zorundayız.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 293
Bu Ay : 2837
Toplam : 2837

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom