İl Genel Meclisi Olağan Üstü Toplantısı

İl Özel İdaresi’nin yarım kalan hizmetlerinin tamamlanması için 25 milyon TL kredi kullanılması talep edildi.

İl Genel Meclisi Olağan Üstü Toplantısı Malatya Haber

İl Özel İdaresi Salonu’nda, Naci Şavata Başkanlığında olağanüstü toplantı düzenleyen İl Genel Meclisi toplantısında, 25 milyon TL kredi talep edildi.

Talep ile ilgili şunlar kaydedildi:

“2012 yılı sonu itibari ile 2 bin 157 kilometreye ulaşan asfalt yolların bakım, onarım ve ikinci kat asfalt kaplamalarının yapılması gerek teknik olarak gerekse ekonomik olarak mutlak zorunluluk arz etmektedir. İdaremiz ekipmanları ile asfalt döküm kapasitesini maksimum kullanarak, öncelikle 2013 yılı Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü programlarının gerçekleştirilebilmesi, hava şartları uygun olduğu takdirde kalan iş sezonunda öncelikle grup yollarına ağırlık verilerek asfalt dökümüne devam edilebilmesi için borçlanma yoluna gidilmesi düşünülmektedir.

Söz konusu işlerin yapılabilmesi için Plan ve Bütçe Komisyonu olarak yapılan görüşmeler sonucunda; ilimiz İl Özel İdaresi’nin genel olarak iş ve işlemlerinde kullanılmak üzere toplam 25 milyon TL miktarın 5302 sayılı kanunun (d) ve (e) bentleri hükümleri doğrultusunda İller Bankası’ndan yatırım kredisi kullanılması yoluyla karşılanmasına, talep edilen ödenek geldiği takdirde ihtiyaç duyulan işlere ödenek dağıtımı yapılabilmesi için konunun tekrar İl Genel Meclisi gündemine getirilerek görüşülmesine ve 2013 mali yılı İl Özel İdare bütçe kararnamesinin 9. maddesi gereği borçlanma ile ilgili iş ve işlemleri yapmak üzere, İl Valisine yetki verilmesi uygun mütalaa edilerek, kabul edildi.”

Mülkiyeti İl Özel İdaresi’ne ait olan Akçadağ ilçesi Akçadağ YİBO’nun imar planında gösterilen kuzey bölümünde 25 bin metrekarelik kısmında Meslek Yüksek Okulu yapımı amacıyla tahsis talebi kabul edildi.

Toplantıda görüşlerini dile getiren CHP’li Meclis Üyesi Vahap Altınok, talebin zamansız ve gecikmiş olduğunu ileri sürüp, “Artık iş mevsiminin sonuna yaklaşıldı. Bu talep daha önce yapılmalıydı” dedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Ali Doğan ise eksiklerin tamamlanması için bu kredinin talep edildiğini söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 18
Bu Ay : 5212
Toplam : 5212

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom