Bölgede Birinci Sıradayız

Türkiye Karate Federasyonu tarafından Mardin’de düzenlenen Doğu ve Güneydoğu Anadolu Karate Turnuvası’ndan Malatyalı karateciler 7 madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Bölgede Birinci Sıradayız Malatya Spor

Federasyon tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan proje kapsamında düzenlenen Doğu ve Güneydoğu Anadolu Karate Turnuvası’na Malatya’dan 5 sporcu katıldı. 12 ilden 200’ün üzerinde sporcunun yer aldığı turnuvada Malatyalı karateciler 7 madalya kazanarak, bütün dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Turnuvayla ilgili değerlendirmede bulunan Karate Malatya İl Temsilcisi Resul Uluca, “Türkiye Karate Federasyonu tarafından Mardin’de düzenlenen Doğu ve Güneydoğu Anadolu Karate Turnuvasına Malatya’dan 5 sporcu ile katıldık. Bizim adımıza başarılı geçen turnuvada 5 altın, 1 gümüş, 1’de bronz madalya kazandık. 2 sporcumuz hem kata hem de kubite de altın madalya kazandı. Ve şuanda bölgede birinci sırada yer alıyoruz. Turnuvaya katılmamızda bize katkı sağlayan Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Mustafa Sadi Fındıklı ve Spor Şube Müdürü Ömer Dağdelen’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Malatya’nın karatede her geçen gün daha ileri seviyeye ulaştığını vurgulayan Uluca, “Karate sporu, Malatya’da giderek yaygınlaşıyor. Bu sporun gelişimini her geçen gün sürdürmesi adına bizde çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Bu anlamda Mardin’de sporcularımızın elde ettikleri başarılar, karatenin Malatya’da ne seviyede olduğunu da gösterdi. Tabi şampiyona ve turnuvalarda elde ettiğimiz derecelerin yanı sıra milli takımada sporcu kazandırıyoruz. Buda bizim için ayrı bir gurur oluyor. Ümit ediyorum ki, karate sporuna destek verildiği takdirde bu başarılar artarak devam edecektir” diye konuştu.

Mardin’de düzenlenen turnuvaya katılan sporcular ve kazandıkları madalyalar şöyle:

Asiye Topal kata ve kubite altın madalya. Yunus Emre kata ve kubite altın madalya. Erbay Erdoğan katada altın madalya. Hatice Karakuş katada gümüş madalya. Ömer Faruk Öner kubitede bronz madalya.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 90
Bu Ay : 3534
Toplam : 3534

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom