Mevsimlik İşçiler Kalacak Yer Arıyor

Malatya’ya gelen mevsimlik işçiler, barınabilecekleri kalacak yer temini istiyor.

Mevsimlik İşçiler Kalacak Yer Arıyor Malatya Haber

Kayısı sezonundan Şanlıurfa, Adıyaman, Bingöl ve Muş illerinden Malatya’ya gelerek kayısı işinde çalışanlar, gece, çevre yolu Ticaret Borsası, Şire Pazarı karşısındaki otobüs durak alanında yatmaları şehir için kötü görüntü oluşturuyor.

Şanlıurfa’dan mevsimlik işçi olarak Malatya’ya gelen işçilerden Mehmet Ataman, “Sezonluk olarak Malatya’ya gelip hamallık ve kayısı işçiliği yapıyoruz. Gece dışarıda yatıyoruz. Çünkü, bekar olduğumuz için bize kiralık ev verilmiyor. Otellere paramız yetmiyor. Dışarıda kalırken banyo ve tuvalet sorunu yaşıyoruz. Prefabrik veya konteyner yerler yapılarak, bizlere cüzi fiyatla kiralanmasını istiyoruz” dedi.

Mevsimlik işçi İsmail Ekinci, “Maddi durumumuz iyi değil. Günlük, 30 ile 50 TL arasında ücret ile çalışıyoruz. Günlük paramız, otelin bir günlük parasını dahi karşılamıyor. Mecburen dışarıda yatıyoruz. Yatağımızı sabah toplayıp Ticaret Borsası önüne koyuyoruz. Zabıtalar gelip, yataklarımızı alıyor. Bizim için prefabrik ve konteyner barınma yeri yapılırsa güzel olur” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 956
Bu Ay : 2524
Toplam : 2524

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom