Doğanyol'da Çilek Üretimi Artıyor

Malatya’nın Doğanyol ilçesinde çilek üretiminin günden güne arttığı bildirildi.

Doğanyol'da Çilek Üretimi Artıyor Malatya İlçe

Doğanyol İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nü ziyaret eden, Malatya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, İlçe Müdürü Behzat Savaş Özen ve personel ile bir toplantı gerçekleştirdi. Doğanyol’da Tarım ve Hayvancılık adına nelerin yapıldığı ve yapılması gerektiğinin ele alındığı toplantıda konuşan İl Müdürü Ali Selvi, “Bakanlığımız çalışmalarının ve desteklemelerinin üreticilere anlatılması ve en azami şekilde istifade ettirilmesi önceliklerimizdendir. Bakanlığımızdan destek alacağını bilen üreticilerimiz daha fazla üretime yönelecektir. Çalışmalarımızı bu doğrultuda yaparsak hedeflerimize ulaşmamız daha kolay olur” dedi.

Toplantıdan sonra, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Selvi, İl Müdür Yardımcısı Ahmet Turan Karaca, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Şevket Başyiğit, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdür Vekili Hayat Çiçek ve Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şubesi Teknik elemanları tarafından 2013 yılı Meyveciliği Geliştirme Projesi kapsamında yapılan yaklaşık 9 dekarlık sahada albion çeşidi üretimi yapılan çilek sahası gezildi.

Ali Selvi, sahada yaptığı incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, çilek yetiştiriciliğinin Malatya için önemli olduğunu belirterek, Doğanyol İlçesi’nde toplam 7 üreticinin 12,5 dekarlık alanda çilek yetiştiriciliği yaptığını, bu projenin örnek teşkil ederek yetiştiricilik alanlarının bundan sonraki yıllarda giderek artacağını aktardı.

Selvi, yetiştiriciliği yapılan albion çeşidi çilek bitkisinin veriminin getirisinin yüksek olması nedeniyle karlılık payının yüksek ve Malatya için alternatif bir bitki olduğunu, bu nedenle üzerinde durulması gerektiğini söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 420
Bu Ay : 2904
Toplam : 2904

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom