Sisi 'Mısırda Herkese Yer Var'

Mursi destekçilerine çağrıda bulunan Sisi açıklamasında, ”Mısır’da herkese yer var” dedi

Sisi 'Mısırda Herkese Yer Var' Dünya

Mısır Genelkurmay Başkanı Abdülfettah elSisi, askeri ve güvenlik yetkililerini ziyaretindeMursi destekçilerine seslendi.Mursidestekçilerine çağrıda bulunan Sisiaçıklamasında, ”Mısır’da herkese yer var” dedi. Şiddete başvuran hiç kimseye izin vermeyeceklerini kaydeden Sisi, halkı bu konuda uyardı.3 Temmuz’dan beri ordu güçlerinin yönetiminde olan Mısır’da Mursidestekçileri ile ordu güçleri arasında çıkan çatışmalarda yüzlerce kişi hayatını kaybederken binlerce insan da yaralandı.

MISIR’DA YETKİLİLER BOŞALTILAN EL FETİH CAMİSİ’NDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Mısır’da El Fetih Camisi’nin boşaltılması sonrası yetkililer camiye gelerek incelemelerde bulundu.
Ordu güçlerinin müdahalesi sonrası Müslüman Kardeşler taraftarlarının sığındığı El Fetih Camisi’nde bugün askeri ve sivil yetkililer camiye gelerek incelemelerde bulundu. Caminin birçok noktasında hasar tespit çalışmaları yapılırken cami içindeki temizlik ve sağlık maddeleri ile yere atılan çöplerin olması dikkat çekti. Cami duvarlarında mermi oyuklarının oluştuğu görülürken cami imamı da yetkililere konu hakkında bilgi verdi.

Mısır’da son günlerde yaşanan olayların dünkü ayağında darbe karşıtları güvenlik güçleriyle girdikleri çatışma sonrası El Fetih Camisi’ne saklanmıştı. Uzunca bir süre göstericileri dışarı çıkmaya ikna etmek için konuşma yapan güvenlik güçleri göstericilerin dışarı çıkmayı reddetmesi sonrasında ise camiye baskın düzenleyerek göstericileri gözaltına almıştı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 424
Bu Ay : 3868
Toplam : 3868

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom