Yeşil Tepeye Yatırım

Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı, Yeşiltepe’yi futbol kompleksine dönüştüreceklerini söyledi.

Yeşil Tepeye Yatırım Malatya Ekonomi

Yeşiltepe’de yapımı devam eden ikinci sahanın zemin, dolgu, tel örgü ve sentetik kaplamasının ihalesini yaptıklarını kaydeden Fındıklı, “Malatya’daki 52 amatör takımımız Yeşiltepe’deki stada sıkışmış vaziyetteydi. Amatör futbol takımlarımızın acil olarak sahaya ihtiyaçlarının olduğunun farkındaydık. Her ne kadar Orduzu Pınarbaşı ve Yeşilyurt İlçesine bir saha yapılsa da, amatörümüzün kalbinin attığı yer Yeşiltepe idi.

biz Yeşiltepe’ye ikinci hatta üçüncü sahayı yapmak için amatör kulüplerimize söz verdik. Bu anlamda 2 yıl önce Malatya Belediye Başkanımız Ahmet Çakır ile görüşme yaparak, ortak bir proje hazırladık. Sayın Belediye Başkanımız soyunma odalarını, istinat duvarını ve tribünlerini üstlenmişti. Bizde sahanın zeminini, dolgusu, tel örgüleri ve sentetik kaplamasını üstlendik. Genel Müdürlük projeyi onaylaydı ve çalışmalara başladık” dedi.

Fındıklı, amatör futbol kulüpleri adına yapılan sahanın büyük önem taşıdığını ifade ederek, “Belediye Başkanımız Ahmet Çakır, Yeşiltepe’de hem sosyal tesis olacak hem de takımlarımızın, hakemlerimizin kullanacağı soyunma odalarının yapımını başlattı. Şuanda çalışmalar devam ediyor. Biz de Spor Genel Müdürlüğü’nden üzerimize düşen payı istedik. Para gönderildi. Yaklaşık maliyetleri hesaplayarak, ihaleye çıktık. İhale Komisyonumuz teklifleri inceliyor. Birkaç gün içerisinde sonucu açıklayacağız. Amatörümüze hayırlı uğurlu olsun. Amatörümüzün ihtiyacını biliyorduk ve bu bizim içinde önem arz ediyordu. Bu anlamda bu yatırım büyük önem taşıyor” diye konuştu.

Yeşiltepe’yi futbol kompleksine dönüştüreceklerini kaydeden Fındıklı, “İkinci sahanın yapımının ardından Yeşiltepe’de üçüncü bir sahaya girişeceğiz. Geçmiş dönemde Yeni Malatyaspor’un kullanmış olduğu bir çim saha vardı. Biz o sahayı da sentetiğe çevirip, Yeşiltepe’yi futbol kompleksine dönüştüreceğiz” ifadesini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 861
Bu Ay : 2390
Toplam : 2390

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom