Gerçek Vakalar Mağdur Oluyor

Kendilerinin en çok muzdarip olduğu konuların başında asılsız çağrıların geldiğini kaydeden Dr. Taşdemir, “Genelde kalp krizi veya trafik kazası gibi ihbarlarla komuta merkezimiz aranıyor.

Gerçek Vakalar Mağdur Oluyor Bölge

Elazığ 112 Acil Komuta Merkezi’ne bir günde yapılan 3 bin ihbarın 2 bin 900’ünün asılsız olduğu bildirildi. Yetkililer, asılsız ihbarda bulunanları uyararak, merkezlerinin hayat kurtardığını, gereksiz çağrılarla meşgul edilmemesini istedi. 

Elazığ 112 Acil Komuta Merkezi, acil yardım taleplerinin en kısa sürede değerlendirilmesi ve karşılanması, olağan dışı durumların yönetilmesi, tüm protokol ve sağlık tedbiri görevlerinin yönetilmesi gibi konularda hizmet veriyor. Günde ortalama 3 bin ihbarın geldiği Elazığ 112 Acil Komuta Merkezi, kentte 26 istasyon ile görev yapıyor. Komuta kontrol merkezine günde ortalama 3 bin ihbarın geldiğini belirten sorumlu hekim Dr. Halit Alper Taşdemir, yapılan ihbarların sadece 100 tanesinin gerçek ihbar olduğunu söyledi.

Kendilerinin en çok muzdarip olduğu konuların başında asılsız çağrıların geldiğini kaydeden Dr. Taşdemir, “Genelde kalp krizi veya trafik kazası gibi ihbarlarla komuta merkezimiz aranıyor.Günde 2 bin 500-3 bine yakın çağrı geliyor komuta merkezimize ama bunların sadece 100 tanesi gerçek vaka olarak karşımıza çıkıyor.

Çağrı bize geldikten sonra ekibimizi vakit kaybetmeden yönlendiriyoruz ve ardından ekip yoldayken bizi arayan numarayı geri arıyoruz. Karşı tarafın telefona cevap vermediğini, telefonu meşgule aldığını veya gülerek konuştuğunu tespit edince ihbarın asılsız olduğunu anlayıp ekibimizi geri çağırıyoruz.

Vatandaşlarımızdan isteğim 112’yi boş yere aramamaları. Çocuklarına telefon vermemeleri. Belki bir dakika da ulaşılabilecek vakalara asılsız ihbarlar nedeniyle maalesef çok daha uzun bir sürede ulaşabiliyoruz. Bu da gerçek vaka sahiplerinin mağdur olmasına neden oluyor” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 451
Bu Ay : 2935
Toplam : 2935

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom