AKP Kuruluş Yıl Dönümü

AK Parti Malatya İl Başkanı Av. Bülent Tüfenkçi, “12 yıllık AK Parti iktidarında Türkiye’de her alanda yaşanan değişim ve dönüşüm ile ülke vatandaşının yaşam standartları yükselmiş, geleceğini görür duruma gelmiştir” dedi.

AKP Kuruluş Yıl Dönümü Malatya Siyaset

AK Parti’nin kuruluş yıldönümü nedeniyle, AK Parti Malatya il binası bayraklarla donatıldı. Kuruluş yıldönümü nedeniyle açıklama yapan AK Parti Malatya İl Başkanı Av. Tüfenkçi, “Başbakanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan partimiz Türk demokrasi tarihinde çok önemli bir dönemin başlangıcı olmuştur.

Türkiye, AK Parti iktidarı ile yüzde 6.31'lere kadar düşen enflasyon ile 1969'dan sonra en düşük enflasyon oranını yakalamış, 2002 yılında 26,8 milyar dolar olan Merkez Bankası döviz rezervleri, 120 milyar doları aşarak yaklaşık 5 kat artmıştır. Yoksul ailelerin okula giden çocukları için, 1 milyon anneye 2 bin 17 milyar lira ödenek, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) aracılığıyla 81 il, 800 ilçe ve 2 bin 682 şantiyede, 594 bin 785 konut. Değerli hemşerilerim, Cumhuriyet'in ilanından 2002'ye kadar yapılan bölünmüş yol miktarı 6 bin kilometre iken 2002'den 2012'ye kadar 21 bin 227 kilometre bölünmüş yolun yanı sıra Türkiye hızlı trenle tanışarak ulaşımda devrim gerçekleştirmiştir” diye konuştu.

Tüfenkçi, sözlerine şöyle devam etti:

“Halkın iktidarı AK Parti, havalimanı sayısını 2012 sonu itibarı ile 47’ye yükselterek hava yolları halka açılmıştır. IMF’ye olan 23 milyar dolar borç sıfırlanmakla beraber 5 milyar dolar kaynak aktararak ülkemizin en büyük sorunlarından biri olan borç sorunu hamdolsun gündemimizden çıkmıştır.

10 yıllık AK Parti iktidarında 18 büyük HES, 232 baraj ve büyük gölet inşası ile Türkiye’nin zengin su kaynağından en verimli şekilde fayda sağlamanın neticesinde Tarımsal Gayri Safi Hasıla büyüklüğünde dünyada 7'nci sıraya yükselen Türkiye, tarımsal büyüklük sıralamasında da Avrupa 1’incisi olmuş, tarımsal ihracat 15 milyar doları geçmiştir.

2002'de 7,5 milyar TL olan Milli Eğitim Bakanlığı bütçesini 35 milyar dolarlara çıkartarak geleceğimizin teminatı olan gençliğe kaliteli ve modern eğitim hizmeti verme noktasında milat yaşanmıştır.

12 yıllık AK Parti iktidarında Türkiye’de her alanda yaşanan değişim ve dönüşüm ile ülke vatandaşının yaşam standartları yükselmiş, geleceğini görür duruma gelmiştir. Emeklisine, memuruna, işçisine, esnafına, çiftçisine, üreticisine her zaman sahip çıkan AK Parti bu anlamda devlet kaynaklarını hiçbir zaman vatandaşından esirgememiştir.

Bugün Türkiye’de faili meçhul cinayetler yaşanmıyorsa, siyasi cinayetler bitmişse, OHAL uygulaması gündemden kalkmışsa, farklı etnik grupların yıllarca ihmal edilen kültürel ve kimlik haklarının bir bir iadesi yapılıyorsa bu Başbakanımızın ve AK Parti iktidarının dünya görüşündeki adalet ve özgürlük anlayışındandır. AK Parti kendinden önceki iktidarlar gibi milletin verdiği gücü ve desteği halka karşı değil, halk için kullanmıştır. İşte Türkiye’nin en büyük kazanımı bu ideolojide yatmaktadır. En büyük mirasımız olan insana yatırım, geleceğe yatırımdır. Bu noktada ülke olarak yakalamış olduğumuz bu sinerjiyi geleceğe taşımanın yollarını da bulmamız gerektiğinin farkındayız.

2023 hedefi ile Cumhuriyetimizi 100. yılında dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi yapmak için, 2053 hedefi ile İstanbul’un fethinin 600.yıldönümünde Fatih’in ruhunu neslimize anlatmak ve yaşatmak için, 2071 hedefi ile cennet vatan Anadolu’nun fethinin 1000.yıldönümünde özümüzden, geçmişimizden kopmadan geleceğe emin adımlarla yürümek için yol haritamızı çizdik. Rabbim lütfederse Ak kadrolar 2023'ü, inşallah gençliğimiz de 2053’ü ve 2071'i inşa edecektir.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 996
Bu Ay : 16044
Toplam : 16044

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom