Haşereyle Aşamalı Mücadele

Malatya Belediyesi tarafından haşereyle etkin bir şekilde mücadele ediliyor.

Haşereyle Aşamalı Mücadele Malatya Yaşam-Sağlık

Malatya Belediyesi tarafından haşereyle etkin bir şekilde mücadele ediliyor. Malatya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü kontrolünde gerçekleştirilen haşereyle mücadele kapsamında, şehir genelinde belirli periyotlarla 3 çeşit ilaçlama yapıldığı belirtildi.

Konuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre, haşereyle yapılan mücadele kapsamında;  insan sağlığını tehdit eden ve bazı bulaşıcı hastalıkları taşıyan ve insanlara rahatsızlık veren sivrisinek, karasinek, tatarcık,  vb gibi haşerelerin mümkün olduğu kadar yok edilmesinin amaçlandığı kaydedildi.

Haşere ile mücadele edilirken, Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilen ve Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan ilaçların kullanıldığı belirtilen açıklamada, yapılan ilaçlama ile ilgili şu bilgiler verildi:

Larvasit ilaç uygulaması

Malatya Belediyesi sınırları içerisindeki tüm mahalleler ile birlikte organize sanayi bölgesi, mişmişpark fuar alanı, çöp toplama alanı, su arıtma tesisi gibi alanlarda yer alan su birikintisi, bodrum, inşaat, foseptik, rögar, mazgal, kontrolsüz çöp alanı, ahır, göbrelik, havuz, kanal, konteyner, lastik, varil, kuyu, dere, göl, pazaryeri gibi haşere üreme noktalarına yönelik, karasinek ve sivrisinek larvalarının gelişimini durdurarak, ergin hale gelmeden kaynağından yok edilmesi için 1 Mart – 31 Ekim tarihleri arasında 16-18 günlük periyotlarla larvasit ilaçlama uygulaması  yapılıyor.

Ergin (uçkun) ilaç uygulaması

Şehir genelindeki cadde ve sokaklarda ergin haşerelere karşı 15 Mayıs – 31 Ekim tarihleri arasında üzerinde soğuk sisleme cihazlarının bulunduğu 6 adet araçla 8 günlük periyotlarla ergin (uçkun) ilaçlama uygulaması yapılıyor.

Rezidüel ilaç uygulaması

Ergin karasineklerin beslenme, saklanma ve üreme alanları olan çöp konteynerleri, hayvan barınakları ve organik atıkların bulunduğu kaynaklara yönelik 45 günlük periyotlarla Belediye sınarları içindeki mahalleler ile mücavir alanlarda bulunan köylere yönelik  rezidüel karasinek ilaçlama uygulaması  yapılıyor.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 567
Bu Ay : 7364
Toplam : 7364

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom