Milli Savunma Bakanından Darende'ye Ziyaret

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Darende ilçesini ziyaret etti.

Milli Savunma Bakanından Darende'ye Ziyaret Malatya İlçe

Malatya Valisi Vasip Şahin, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık tarafından karşılanan Bakan Yılmaz, Somuncu Baba türbesini ile Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi’nin türbesini ziyaret ederek, dua okudu. Bakan Yılmaz burada Hulusi Efendi Vakfı tarafından yaptırılmakta olan camiyi de ziyaret ederek incelemede bulunduktan sonra, “Mescitleri ancak Allah’tan korkanlar ve Ahiret gününe iman edenler imar ederler” şeklindeki ayeti hatırlatarak, “Yapılan çalışmalardan dolayı kutluyorum. Allah emeği geçenlerden razı olsun” dedi.

Sokakta gezerek vatandaşlarla bayramlaşan Bakan Yılmaz, Darende Belediye Başkanı İsa Özkan’ı ziyaret etti. Bakan Yılmaz, Gürünlü olduğunu hatırlatarak, “Ben hep şunu söylerim; Allah herkese Darende gibi komşu nasip eylesin.

Biz Darende’den hiçbir zaman incinmedik, her zaman fayda gördük. Darende şelale ve meşale şehridir. İnsanların en hayırlısı insanlara hizmet edendir. Yine güzel bir söz var, ‘Bu adem dedikleri, el ayak ile baş değil, adem manaya derler, suretine kaş değil.’ Biz insanı Allah’ın halifesi olarak biliyoruz. İnsana hizmet edersen, Allah’a hizmet etmiş olursun. Halk tabiri ile Halka hizmet Hak’a hizmettir. Sonuçta herkes bir ömür var, bu ömürde sonunda gideceksin. Yüzünün akıyla ulaşman lazım.

Yüzünün akıyla ulaşırsan iki cihana bedel, yüz akıyla ulaşabilmek içinde Allah’ın yer üzerindeki halifelerini rızasını kazanabilmen lazım. Rızayı kazanabilmenin yolu da ona hizmetten geçiyor. Kırmadan, gücenmeden, incinmeden, incitmeden, incinsen de incitme diyenden ve incitme incitenden diyenden, başkası seni incitse bile ondan incinmeyeceksin, hata olur, kusur olur, başka bir şey olur, onu dahi görmeyeceksin. Buna insanı kamil mertebeleri derler.

Dolaysıyla ‘Her gördüğünü hızır bil’ derler ya, olaki kalbini kırdığın kimse Allah nazarında sevgilisi. Ya öyle bir sevgili varsa, bir kıymet varsa Allah nazarında, o zaman vay haline. ‘Her gördüğünü Hızır bil’ güzel bir şey. Bestemi Yazgan’ın güzel bir sözü var, ‘Karışma hikmetine, dokunur gayretine. Sahibi hürmetine, kulu incitme.’ Bizim siyasette ve idarede kulu incitmeden kula hizmet yolunda gitmeliyiz” dedi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Darende Belediyesi’nin yatırımlarıyla ilgili olarak bilgi aldı.

Bakan Yılmaz’ın Darende ziyaretine Malatya Belediye Başkan Vekili Ertan Mumcu, AK Parti Malatya İl Yöneticileri, Darende Kaymakamı Mehmet Aktaş, Darende Belediye Başkanı İsa Özkan da eşlik etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 170
Bu Ay : 170
Toplam : 170

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom