Nemrut Dağı Yoluna 250 Bin TL Aktarıldı

İl Genel Meclisi’nin Ağustos ayı toplantısı devam etti. Toplantıda, Nemrut dağı yolu iyileştirme çalışması için 250 bin TL, Özal köyü Kanalizasyon için de 500 bin Tl aktarılması kararlaştırıldı. Toplantıda, Karakaş Konağı’nın akıbeti de soruldu.

Nemrut Dağı Yoluna 250 Bin TL Aktarıldı Bölge

İl Özel İdaresi Salonu’nda Ağustos ayı toplantılarını Naci Şavata başkanlığında devam ettiren İl Genel Meclisi, gündemindeki maddeleri ele aldı.

Verilen önerge gereği, “Niyazi Mısri Caddesi’nde bulunan Karakaş Konağı’nın İl Genel Meclisimizin oluru ile belirli süreyle Barolar Birliği’ne verilmişti. Ancak şu ana kadar Barolar Birliği tarafından kullanılmadığı görülmektedir. Atıl şekilde duran Karakaş Konağı’nın akıbeti hakkında İl Genel Meclisi üyelerine bilgi verilmesi” talebi ele alındı. Konunun, Eğitim ve Kültür Komisyonu tarafından araştırılması için havale edildi.
Toplantıda ayrıca şu kararlar alındı:

Vilayetler Hizmet Birliğine fazla ödenen tutarın 2013 mali yılı katkı payından mahsup edilmesi nedeniyle 2013 mali yılı bütçesinden Vilayetler Hizmet Birliğine ayrılan 500 bin TL’nin Özal Köyü kanalizasyon yapımı harcama kalemine aktarılması kararlaştırıldı.

Nemrut yolu yapımı için Kültür ve Turizm Bakanlığından gönderilen 250 bin TL ödeneğin İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün harcama kaleminden Yol ve Ulaşım Müdürlüğünün harcama kalemine aktarılarak yaptırılması kararlaştırıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 739
Bu Ay : 8798
Toplam : 8798

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom