Ağbaba Başören Şenliklerine Katıldı

Kuluncak ilçesinde 14. Başören Köyü Kültür ve Sanat Şenlikleri gerçekleştirildi.

Ağbaba Başören Şenliklerine Katıldı Malatya Siyaset

Kuluncak İlçesi Başören Köyü’nde gerçekleştirilen şenliklere, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Hekimhan Belediye Başkanı Sait Özoğlu, Kuluncak Belediye Başkanı Ramazan Nacar, İl Genel Meclisi üyeleri, CHP Yöneticileri ile çok sayıda davetli katıldı.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, kimseyi diğerinden ayırmadan, Malatya’nın tüm sorunlarının takipçisi olduğunu, sessiz çoğunluğun sesi olmaya çalıştığını belirtti.

2011 yılında Başören’deki şenliklerde milletvekili adayı olarak konuştuğunu kaydederek sözlerine başlayan Ağbaba “Eğer milletvekili seçilirsem bir mücadele sürdüreceğimi söyledim. Birilerinin o zaman görmediği, ‘yetmez ama evetçilerin’ hissetmediği ama bizlerin derinden hissettiğimiz, demokrasi, özgürlük ve barış mücadelesi vereceğime söz verdim.

Keşke bu mücadeleyi vermeye gerek kalmasaydı. Keşke Türkiye’de insanlar fikirlerinden,  üşüncelerinden dolayı hukuksuzluğa uğramamış olsalardı. 2 yıldan beri milletvekiliyim. Malatya’nın sorunlarının takibinin yanında, Türkiye’de nerede insan hakları ihlali, hak ihlalleri varsa, nerede barışa özgürlüğe el uzatılıyorsa, sizin oy verdiğiniz milletvekili orada olmaya çalışıyor, mazlumların yanında olmaya çalışıyor” ifadelerini kullandı.

Ağbaba, “Sözcüsü olduğum Cezaevi Komisyonu’nu Dünya’da ki diğer milletvekillerinden ayıran bir özellik oluştu. Ben Dünya’da en çok tutuklu Milletvekilini, öğrenciyi, avukatı, gazeteci ve bilim adamını ziyaret eden milletvekiliyim” dedi.

Ağbaba şunları söyledi:“Biz demokrasi, barış, özgürlük sözümüzü sonuna kadar tutacağız. Bedeli ne olursa olsun, bu sözü tutacağız.Malatya’nın tüm sorunlarını gündeme getiriyorum. Hangi ilçede, hangi köyde , hangi mahallede sıkıntı varsa bu sıkıntıları takip ediyoruz. Çözümü için mücadele ediyoruz. Sessiz çoğunluğun sesi olmaya çalışıyoruz.

Bugüne kadar Malatya’nın diğer milletvekillerinin tamamının 10 katı kadar konuştum. Başören’in yol sorununu İl Genel Meclisi üyelerimizle sürekli gündeme getiriyoruz. Ayrım sadece bürokratik atamalarda, işe alımlarda olmuyor. Ayrım yaşamın her alanında, suyumuzda, yolumuzda oluyor. Ayrım yapılıyorsa bunların maskelerini indirmek benim boynumun borcu.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 556
Bu Ay : 556
Toplam : 556

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom