BİLSAM'dan Suriyelilere Dondurma

Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (BİLSAM), Malatya’da Beydağı Konteynır Kentte kalan Suriyelilere, dondurma ikramında bulundu.

BİLSAM'dan Suriyelilere Dondurma Malatya Haber

Eğitim ve kültür başta olmak üzere birçok bilimsel konuda çalışmalar yapan BİLSAM, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, Beydağı Konteynır Kentte kalan Suriyeli vatandaşlara dondurma ikramında bulundu. BİLSAM Gençlik Birliği tarafından gerçekleştirilen dondurma ikramı sırasında Suriyeli çocukların bir hayli keyifli oldukları gözlerden kaçmadı.

BİLSAM Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer, Malatya’da Beydağı Konteynır Kentte kalan Suriyeli mültecilerle her fırsatta bir araya geldiklerini kaydederek, “Suriye’de iç savaş yaşanıyor. Bu savaş sonucu 300 bine yakın Suriyeli mülteci Türkiye’de bulunuyor. Diğer ülkelerde gidenlerle bu sayı çok daha fazla. Ama Türkiye’de 300 bin Suriyeli var. 7 bini de Malatya’da bulunuyor ve Beydağı Konteynır Kentte ikamet ediyorlar.

Ramazan ayı dolayısıyla sivil toplum kuruluşlarımız burada çok değişik faaliyetler yürüttüler. Bizde geçtiğimiz günlerde BİLSAM olarak Hayat Vakfı ile birlikte iftar yemeği verdik ve sonrada dondurma ikramında bulunduk. BİLSAM üyesi bir grup arkadaşımız 100 bine yakın dondurma ikramında bulunmuşlardı. Bizde zaman zaman konteynır kentte Suriyeli vatandaşlara dağıtıyoruz. Bu kapsamda 7 bin Suriyeliye dondurma ikramında bulunduk” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 86
Bu Ay : 7723
Toplam : 7723

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom