Hafıza Güçlendirmeye Devam Ediyor

Türkiye Genelinde faaliyet gösteren PLUS LEVEL Gelişim Akademileri Malatya Uygulama Merkezi İftar yemeği verdi. Yemekten Sonra dönem mezunları için Sertifika töreni düzenlendi.

Hafıza Güçlendirmeye Devam Ediyor Malatya Eğitim

Dönem sonunda IQup Bilişsel Gelişim ProgramıSonucunda Sertifika almaya hak kazananlar Bürde Ölükçü, Burak Alkan, Fatime Kara, Sevcan Duman, Ömer Faruk Tunç, Mehmet Fatih Tunç, Murat Etka Çayır, Işıl Ece Demirci’ ye Sertifikaları Merkez Yönetim Kurulu Başkanı Rümeysa DEMİROL tarafından takdim edildi.

Törende konuşma yapan DEMİROL; “ Merkezimiz Malatya’da 1,5 Yıldır faaliyet gösteren alanında ilk ve tek merkezdir. Amacımız çağımızın yoğun hayat şartları ve teknolojinin gelişmesi sonucu oluşan dikkat dağınıklığı, hafıza ve mantık muhakeme yetersizliğini telafi eden kişiye özel programlar uygulamaktır. Merkezimize aile bireylerini getirerek bu konuda her zaman yanımızda olan velilerimize teşekkür ediyorum. Başarıda tüm ekibimizin ve ailelerimizin katkısı vardır.” dedi.

Merkezin Genel Koordinatörü Zeynep Dincel İftar sonrası teknik bilgiler verdi.

“Merkezimizin faaliyet alanı öğrenmenin önündeki engeller her ne ise(Dikkat Dağınıklığı, Hafıza Mantık Muhakeme) tespit edilip Geliştirme ve Analitik Okuma Uygulamalarıdır. 1.5 yıldır faaliyet gösteren merkezimiz bugüne kadar 300  mezun verdi. Bu çalışmalar sonucunda katılımcıların % 97 sinde önceki konumdan daha ileri bir seviye yakaladıkları konusunda memnuniyet dönüşleri aldık.

Merkezimizin uygulama tekniği; 2012 yılında Abant İzzet BAYSAL Üniversitesi Psikoloji Ana Bilim Dalı ve Human Psikolojik Araştırma Geliştirme Enstitüsü tarafından 201 Denekle yapılan çalışma sonucunda Dikkat-Hafıza -Analıtik Düşünme üzerinde olumlu gelişmelerin olduğu ilk bilimsel çalışma olarak kabul edildi.Araştırma sonuçları IQup  Bilişsel Gelişim Metodu katılımcılımcıların %92 sinde gelişim sağladığını uluslar arası nöropsikolojik testlerle ortaya koyup ve bu çalışma dünya bilim çevrelerine sunuldu.

İlki  6-9 Haziran tarihleri arasında Çanakkale 18 Mart üniverstesinde ,İkincisi de 13 -15 Temmuz 2013 Tarihinde sonra Cambridge Üniversitesi Nöropsikoloji kongresinde ülkemizi nöropsikoloji alanında temsil eden ilk çalışma ünvanını aldı.

 9 – 60 Yaş arası herkese açık olam merkezin, Otistik ve zihinsel engellilerle ilgili şu an çalışmaları olmamakla birlikte arge çalışmaları devam etmektedir denilerek, www.iqup.com.tr adresinden detaylı bilgi alınabileceği belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 862
Bu Ay : 5752
Toplam : 5752

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom