Kardeş Aile Projesi

Işık Kadınlar Derneği, Suriyeli Mültecilere 4. iftarda birlikte oldu.

Kardeş Aile Projesi Malatya Kültür-Sanat

Rüya Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen programa, Suriyeli Mültecilere Yardım Komisyonu ve İzollu Vakfı Başkanı Halit Yağ, Işık Kadınlar Derneği Başkanı Aysel Çelikyay, Ramazan ayı boyunca Suriyeli mültecilere iftar veren iş adamları Ahmet Karakaş, Osman Tomo, Bayram Özkaya, Mehmet Orhanoğlu ve 400 Suriyeli mülteci katıldı. 

Işık Kadınlar Derneği Başkanı Aysel Çelikyay yaptığı konuşmada, “Sayın Malatya Valimiz Vasip Şahin’in himayelerinde yürütülen Kardeş Aile Projesi kapsamında bu gün 4. iftarımızda birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Suriyeli kardeşlerimiz korkunç bir savaşın içerisinden çıkıp geldiler. Suriye’de üç yılla yakın bir zamandır Müslüman kanı akıyor ve ne yazık ki dünya bunu sadece izliyor. Suriye’ye bu zulmü reva gören ve zulüm ile ayakta kalmaya çalışan caniler yakında yok olup gideceklerdir inşallah. Suriye bizim komşumuz ve kardeşimizdir acıları bizim acımızdır. Bizler Işık Kadınlar Derneği olarak ramazanda bin 340 Suriyeli kardeşimizle iftarda birlikte olduk” ifadelerini kullandı.

Suriyeli Mültecilere Yardım Komisyonu ve İzollu Vakfı Başkanı Halit Yağ ise Arapça olarak yaptığı konuşmada “Kardeşlerim sizin acınızı kalbimizde hissediyoruz. Zalimleri Allahın mahkemesine havale edin. Dileğimiz inşallah bu savaş biter ve evlerinize döner hicretinizin mükafatını alırsınız. Bayramdan sonrada Kardeş Aile projesi kapsamında sizlerin yanında olacağız. Bu anlamda Kardeş Aile projesine desteklerinden ve duyarlı çalışmalarından dolayı Işık Kadınlar Derneği'ni kutluyorum” dedi.

İftar Programı Ramazan boyunca iftar yemeği veren iş adamlarına plaketlerin sunulmasıyla sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 932
Bu Ay : 2514
Toplam : 2514

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom