Kan Bağışlarında %60 Düşüş Var

Kızılay Malatya Kan Bağış Merkezi Müdürü Doktor Osman Özgül, normal zamana göre kan bağışının Ramazan ayında yüzde 60 düştüğünü bildirdi.

Kan Bağışlarında %60 Düşüş Var Malatya Yaşam-Sağlık

Özgül, “Malatya şu anda kendi kan ihtiyacını karşılayacak durumda değildir” diyerek, uçakla il dışından kan getirdiklerini vurguladı. 

Ramazan ayı dolayısıyla kan bağışının düştüğünü belirten Kızılay Malatya Kan Bağış Merkezi Müdürü Doktor Osman Özgül,”Bu nedenle, Kan Bağış Merkezimizi iftardan sonra saat 24,00’e kadar açık tutuyoruz. Vatandaşlar, iftar ve teravih namazından sonra Kan Bağış Merkezi’ne başvurup kan bağışlayabilirler” ifadelerini kullandı.

Normal zamana göre kan bağışının ramazan ayında yüzde 60 düştüğüne dikkat çeken Osman Özgül, “Bu da kan bekleyen hastalar için ciddi bir risk oluşturuyor.

Ramazan‘ın başladığı 9 Temmuz’dan itibaren sadece Turgut Özal Tıp Merkezi’ne bin 400 ünite kan verdik.

Stoklarımızda 300 ünite kan görünüyor. Turgut Özal Tıp Merkezi’ne teslim edilmek üzere bekliyor. Bu kanların çoğunu il dışından uçakla getirmiş durumdayız. Malatya şu anda kendi kan ihtiyacını karşılayacak durumda değildir” şeklinde konuştu.

Özgül, vatandaşların iftardan sonra Abdullah Gül Parkı ve Yeni Cami meydanındaki kan bağış merkezlerine kan bağışlamalarını istedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 396
Bu Ay : 4096
Toplam : 4096

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom