Şehit Ailelerine ve Gazilere İftar

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren, şehit aileleri ve gazilere iftar verdi.

Şehit Ailelerine ve Gazilere İftar Malatya Haber

Çobanoğlu Lokantasında verilen iftar yemeğine Malatya ESKKK Başkanı Ali Evren, ESOB Başkanı Şevket Keskin, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şube Başkanı Duran Şahin, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Malatya Şube Başkanı Bayram Akdemir, Malatya Önce Vatan Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Muharrem Kıbrız, gaziler ve şehit aileleri katıldı.

İftar öncesinde konuşan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Malatya Şube Başkanı Bayram Akdemir, ESKKK Başkanı Ali Evren’e şehit aileleri ve gazilere yönelik olarak geleneksel hale getirdiği iftar yemeği için teşekkür ederek, “Şehit ve gazisine sahip çıkmayan, Türkiye’ye sahip çıkamaz. Bu anlamda Ramazan ayında bizleri bir araya toplayan Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şube Başkanı Duran Şahin ise, iftar yemeğini geleneksel hale getirdiği için Malatya ESKKK Başkanı Ali Evren’e teşekkür etti.

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren de, şehit aileleri ve gazilere verilen iftar yemeğinin geleneksel hale geldiğini hatırlatarak, “Şehit ailelerimiz ve gazilerimizle iftar yemeğinde bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sizlere ne kadar hizmet etsek azdır. Ay yıldızlı bayrağımızın dalgalanması için canlarını seve seve veren şehitlerimize ve gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Evren, vatandaşları sağduyuya davet ederek, “Fitneler ülkelerde kol geziyor. Allah aşkına ayık olalım, birlik ve beraberliğimizi bozmayalım. Bu vatan için burada bulunan arkadaşlarımızın çocukları şehit oldu. Bu yüzden her zaman birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Herkesin elini taşın altına koyması lazım” şeklinde konuştu.
Malatya Önce Vatan Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Muharrem Kıbrız ise, Malatya ESKKK Başkanı Ali Evren’e verdiği iftar yemeğinden dolayı teşekkür etti.

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Şevket keskin de, şehit aileleri ve gazilerle her yıl bir araya gelmenin memnuniyetini yaşadıklarını ifade ederek, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Müslüman ülkelerde yaşanan olayların son bulmasını; barış, huzur ve kardeşliğin gelmesini temenni ediyorum. Aslında Türkiye’deki insanların hepsini alıp, Suriye’den gelen mültecilerin yanına götürüp, göstermek lazım. Türkiye’de yok yere eylem yapanlara, esnafın kepenklerini kıran insanlara, yurdunu, evini, vatanını terk edenleri göstermek lazım. Herkes bu ülkenin kıymetini iyi bilmelidir. Milletin iradesinin üzerinde irade yok. Bu iradeye sahip olmamız gerekiyor” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom