İyilik-Der TIR'ları Suriye'ye Ulaştı

İyilik-Der Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin organizasyonuyla ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere toplanan gıda ve un malzemelerini taşıyan 5 TIR, Suriye’ye hareket etti.

İyilik-Der TIR'ları Suriye'ye Ulaştı Malatya Yaşam-Sağlık

Yardım konvoyunun Malatya Belediye binasının arkasından Suriye’ye hareketi öncesinde Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz da konvoyun bulunduğu alanı ziyaret ederek, bilgiler aldı.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odasının da bir TIR’la katıldığı yardım kampanyasıyla ilgili açıklamada bulunan Bakan Yılmaz, Suriye’de yaşanan olayların acısını yüreklerinde hissettiklerini söyledi.

Yılmaz, Malatya’daki sivil toplum kuruluşlarına ve Malatyalılara duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederek, “Burada yaşanan zulüm, tüm dünyanın gözü önünde yaşanıyor. Türkiye orada zulüm gören, gözyaşı döken Suriye halkının bu dramına başından beri kayıtsız kalmadı ve tüm illerimizde bu yardımlar düzenlendi. Bugün de yine Malatyalı hayırseverlerin katkılarıyla oluşturulan bu yardım konvoyları da ciddi anlamda sıkıntı içinde olan Suriye halkına eminim ki bir nefes aldıracaktır” dedi.

Bakan Yılmaz’ın konuşmasının ardından konvoy, Suriye’ye hareket etti.

Konvoyu uğurlamaya; Vali Vasip Şahin, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya milletvekilleri Mücahit Fındıklı, Öznur Çalık, Mustafa Şahin, Cemal Akın ve Ömer Faruk Öz, AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, ESOB Başkanı Şevket Keskin ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 380
Bu Ay : 4746
Toplam : 4746

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom