Toki'ye 3 Bin Tonluk Su Deposu Yapılıyor

Malatya Belediyesi, Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde yapılacak olan konutların su ihtiyacının karşılanması için TOKİ bölgesine 3 bin tonluk su deposu yapıyor.

Toki'ye 3 Bin Tonluk Su Deposu Yapılıyor Malatya Haber

Daha çağdaş ve sorunsuz bir Malatya için geleceğe yönelik önemli yatırımlar yapan Malatya Belediyesi, Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde yapılacak olan konutların su ihtiyacının karşılanması için TOKİ bölgesine 3 bin tonluk su deposu yapıyor.

Konuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre, Malatya’nın sağlıklı bir alt yapıya kavuşması amacıyla Malatya Belediyesi tarafından yoğun bir gayret gösterildiği belirtilerek, son 4.5 yıl içerisinde 134 kilometre içmesuyu, 107 kilometre kanalizasyon ve 110 kilometre yağmursuyu şebeke hattının döşendiği ifade edildi.

Açıklamada, özellikle sağlıklı ve güvenli bir içmesuyu şebeke hattı oluşturmak için mevcut asbest boruları yeni çelik borularla değiştiren Malatya Belediyesinin,  TOKİ bölgesi başta olmak üzere, yüksek rakımlı yerlere hizmet verecek olan 3 bin tonluk su deposu yaptığı bildirildi.

Mevcut TOKİ konutları ile Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapılacak olan konutlara içmesuyu verilmesi bakımından, gelecekte herhangi bir sıkıntı yaşanmaması amacıyla; geçtiğimiz aylarda inşaatına başlanan 3 bin m3’lük su deposu inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor.

Çakır: Yüksek rakımlı yerlerde yaşanan içmesuyu sıkıntısının önüne geçilmiş olacak

Öte yandan yeni yapılan 3 bin m3’lük su deposunun yapımı ile ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Herhangi bir aksilik çıkmadığı takdirde Eylül ayı sonuna doğru bitirmeyi planladığımız su deposunu, Kentsel Dönüşüm Bölgelerini de göz önünde bulundurarak 1300 rakım yüksekliğine yapıyoruz. 3 bin m3’lük su deposunun hizmete girmesiyle birlikte, özellikle yaz aylarında hem yüksek rakımlı bölgelerde yaşanan içmesuyu sıkıntısının önüne geçilmiş olacak, hem de Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapılacak olan konutlar için şimdiden önlem alınmış olacaktır” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 687
Bu Ay : 6771
Toplam : 6771

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom